Jste zde: Domácí stránka |
TJ Sokol Mariánské Hory > Víkendové výsledky - mládež U14

Víkendové výsledky - mládež U14

8.4.2019

7.místo na PYRFU porážka od Bystrce
Tento víkend byl pro naše Sokolíky z U 14 prubířským kamenem. V sobotu ráno jsme prvním Pendolínem vyrazili na největší mezinárodní turnaj mládeže do Říčan.
Ve skupině C jsme první utkání hráli proti Chorvatskému týmu Zagrebački Ragbi a zvítězili jsme díky položení sedmi pětek 35:0, druhým týmem v řadě byl USV Potsdam kterému jsme položili pětek šest a drželi si tak neporazitelnost ve skupině po vítězství 30:0. V posledním, rozhodujícím utkání jsme nastoupili proti Tatře Smíchov, se kterou jsme prohráli v celostátní lize a syndrom TATRA zafungoval-prohráli jsme v poměru 20:5. Tatra se pak stala vítězem celého turnaje. 
Druhé místo ve skupině nás poslalo k semifinálovému duelu proti Litevskému Vilniaus Regbio Akademija, se kterým jsme neudrželi krok, vzhledem k fyzickým rozměrům hráčů. Opravdu to nešlo i když jsme bojovali jako lvi. Podlehli jsme soupeři, který měl daleko k hodnotám fair play v poměru 
10 : 20. Možná, že by příště neškodilo kouknout do pasů zda GPS naše východní soupeře omylem nezavedla na turnaj jiné věkové kategorie. Poslední utkání o celkové umístění jsme zvládli, i když byli hráči z vystoupení Vilniuských „rozladěni“ a porazili jsme Slávii Praha 20:5. Po dvou prohrách a třech výhrách bereme 7.místo ze čtrnácti týmů.
Turnaj byl velmi dobře organizován, jak už je v Říčanech tradicí a ke zdárnému průběhu přispěli i arbitři, především Jihoafričan Jacques Fick,který svými výkony byl tou pomyslnou třešničkou na turnajovém dortu.
Z naší strany se turnaje zúčastnilo celkem 18 hráčů -15 chlapců (4 borce dodal bratrský RC Havířov) a tři děvčata. Poděkování patří všem včetně doprovodu ze strany rodičů.
Po únavné cestě přijíždíme domů před 23 hodinou a čeká nás odpočinek a nedělní celostátní liga s RC Bystrc Brno – mimochodem loňský vítěz turnaje PYRF.
TJ Sokol Mriánské Hory: RC Brno Bystrc 5:69 (0:45)
Po sobotním turnaji jsme vyběhli na pažit domácího hřiště proti jednomu z nejlepších týmu kategorie U 14. A soupeř od začátku dával našim pocítit, kdo bude mít taktovku tohoto utkání pod kontrolou. Po prvním poločase jsme prohrávali 0:45 a na tomto skóre se ani v nemenším neprojevil fakt únavy ze sobotního turnaje. Bystrčtí byli lepší ve všech směrech. Ve druhé půli ještě navýšili své vedení a závěrečný účet našeho druhého zápasu v celostátní lize byl 5:69. Čestný úspěch našeho týmu zaznamenal kapitán Adam Madry jedinou naší pětkou zápasu.
Nás těší alespoň skutečnost, že jsme měli pro utkání 23 hráčů (pět dívek) a to na lavičce seděli ještě Šípek a Všetýček, kteří nenastoupili pro zranění.
Děkujeme divákům za podporu a povzbuzování i při nepříznivém stavu !! Doma se představíme opět v neděli 14.4. 2019 od 11,30 přivítáme v celostátní lize Spartu Praha a podle toho co jsme viděli na sobotním turnaji to bude opět velmi těžký soupeř na hranici našich možností.
Foto: L.Hýl a Z.Kantor
Za RT Dalibor Čech a Marek Kubatý společně s Jendou Kozubíkem