Pětky 4:1 * rozhodčí Libor Žilka * bez karet * 30 diváků

Body: Barabáš 5, trestná pětka 7, Wardas 5, Šmíd 5

Havířov: 1 Tyrpa (MH), 2 Bazger, 3 Chovanec, 4 Hauptvogel, 5 Kučera (MH), 6 Řihošek, 7 Kričfalušij, 8 Šmíd (MH) – 9 Regec, 10 Wardas – 11 Marek (MH), 12 Barabáš, 13 Kotásek (MH), 14 Lesko – 15 Trtek

Střídači: 16 Dedek (MH), 17 Musil, 18 Šefár, 19 N.Sittek, 20 Galeja (MH), 21 Kovář (MH)

Společenství má za sebou jeden nebo dva pořádné tréninky a na souhře to bylo znát, zvláště v úvodu utkání. Byli i tací hráči, kteří se potkali s míčem poprvé po třech měsících, nu bylo vidět, že jsou trošku mimo.

Slavia začala velmi sebevědomě, 15 minut hrála, co chtěla, a naši bránili. Nutno říci, že bránili dobře a Slavia nenašla způsob, jak naši obranu překonat.

Pak přišla naše dvacetiminutovka, v 15. minutě Roman Barabáš doběhl obranou hostů nezpracovaný míč z překopu přes jejich zadní řady, a ač tísněn jedním z obránců, položil. O tři minuty později Slavisté zastavili náš nájezd do brankoviště jen za cenu skládky za hlavu a rozhodčí Žilka bez pardonu signalizoval trestnou pětku.

Naši povzbuzeni vedením 12:0 si přivlastnili území mezi obrannou čárou a pětimetrovkou Slavie a pokoušeli se o zteč brankoviště. Když pomineme technické chyby, zteč nevycházela hlavně kvůli syndromu Rambo. Každému, kdo dostal míč do rukou, narostla ramena, jenže slavistickou zeď nikdo zbořit nedokázal, a tak se do konce poločasu na skóre nic nezměnilo.

Druhý poločas měl podobný průběh jako ten první. Ale tlak Slavie trval jen sedm minut, pak se vše vrátilo do zaběhlého stereotypu, Naši brání, získávají míč, ale místo rychlé rozehrávky do křídel přicházejí lehce ubránitelné pokusy o proražení obranné linie hostů a k tomu opět chyby z nepozornosti a nesoustředěnosti, zvláště při autových vhazováních. Až ve 45. minutě přišel jeden z nejlepších momentů našeho týmu, Dominik Wardas dostal přihrávku do sprintu a byl nezastavitelný.

Slavia však přes skóre 17:0 nerezignovala, vygenerovala v sobě dostatek sil na mnohaminutový tlak a obléhání našeho brankoviště. Naši najednou kupili chybu za chybou a byli trestání jedním trestným kopem za druhým a ten poslední zužitkovala po akci přes celou útočnou řadu, podle zápisu pokládal v 65. minutě Filip Rohlík. Nicméně poslední slovo měli naši, kteří v poslední minutě položili čtvrtou pětku po vyhraném autovém vhazování, rozehrávce na útok a zpětné přihrávce roji, pokládal kapitán týmu Lukáš Šmíd.