Jste zde: Domácí stránka |
TJ Sokol Mariánské Hory > Víkendové výsledky - muži

Víkendové výsledky - muži

16.9.2019

Rugby Šumava Nýrsko : TJ Sokol Mariánské Hory 20:49 (10:22) MUŽI

 

Druhé podzimní utkání bylo pro naše Sokoli komplikované a to hned ze dvou důvodů. Prvním byla marodka a tím druhým pak logistika do destinace, kam poprvé vstoupila noha Ostravského ragbisty. První problém se vyřešil tím, že se ze zálohy povolal nestárnoucí Vlasta Madry a Lukáš Kuba, aby nahradili dva zraněné hráče z utkání v Petrovicích. I tak k cestě do Nýrska bylo připraveno pouze 16 hráčů, což je pro hru velmi fyzicky náročné.
Na utkání vyrazili hráči už v pátek a po příjemné noci v Týnu nad Vltavou tak naši borci dorazili do Nýrska včas i proto, že se vyhnuli dálnici D1 a k výkopu byli připraveni ve stanovenou hodinu.
V utkání si naši vytvořili od samého začátku tlak a první pětku položil Lukáš Csernai, kop pak přidal Petr Juchelka, další pětky pak následovaly a do poločasu pokládali Vlasta Madry, Ruda Šimečka a Roman Veselka.
Ale ani soupeř nevyšel naprázdno a kontroval do poločasu 2 x, z toho jednou při početní výhodě za naši žlutou kartu.
Ve druhém poločase byl obraz hry stejný, při chuti byl Roman Veselka, který přidal další pětku pětku a po jedné ještě Šimečka a Kovář, v závěru pak své mistrovství potvrdil František Hanus, který položil rovněž 2 x a kop po pětce přidal David Bubela. Soupeř položil stejně jako v prví půli 2 x a bere tedy bod za 4 pětky v utkání.
Podle kapitána týmu Michala Havránka byl jednoznačně mužem zápasu Maslivec Hanus !
Lídr roje Aleš Badura pak potvrdil, že soupeř měl těžký roj a byl velmi nebezpečný v mlýnech.
Celkem devět pětek v utkání je potěšující, ale větší radost máme z toho, že se nikdo nezranil a to i proto, že se hrálo na velmi těžkém terénu, kdy pažit nebyl zrovna ideální.
No a jelikož se jednalo o první podzimní vítězství mužů, nesměl chybět ani tradiční křest nováčků v místním rybníce !
S Nýrskem se utkáme v odvetě hned příští neděli 22.9.2019, kdy se u nás odehraje odložené jarní utkání. ( taky záleží zda se naši hráči cestou domů vyhnou D1 a do příští neděle se stihnou vrátit)
Výkop prvního ze dvou podzimních zápasů, které hrajeme na domácím hřišti je plánován na 14,00 hodin.
Článek Dalibor Čech®, foto Rob Vann®