Jste zde: Domácí stránka |
TJ Sokol Mariánské Hory > Víkendové výsledky - U19

Víkendové výsledky - U19

30.9.2019

RC Havířov /TJ Sokol  :  RC Slavia Praha   20:17 (10:14) celostátní liga juniorů

Na den České státnosti jsme v Rugby Aréně Ostrava přivítali druhé Pražské “S“, kdy po Spartě přijela v juniorské lize RC Slavia Praha.  I když společný tým hraje pod hlavičkou RC Havířov, tak domácí zápasy hraje v Ostravě, neboť Havířovští přišli o své hřiště, které jim nechala zničit radnice města.
A tak svá domácí utkání hrají v našem azylu, který jsme jim ochotně poskytli.

Po trpké zkušenosti z utkání se Spartou věřil hlavní trenér Patrik Kovács, že podobná blamáž už se nebude opakovat. A co bylo přáním, se stalo skutkem. Skóre otevřeli domácí v 11. Minutě položením první pětky. Slávie se ale otřepala a odskočila na skóre 5:14, položením dvou pětek a dvěmi úspěšnými konverzemi. Naši junioři však v poslední minutě první půle zužitkovali tlak a snížili na poločasových 10:14. Tlak ze závěru prví půle si zachovali i ve druhém poločase a úspěšný trestný kop korigoval skóre na 13:17. Ale i Slávisti úspěšně využili penalty a přidáním 3 bodů zvýšili zase vedení na rozdíl čtyř bodů na 13:17.
Naši junioři se zřejmě inspirovali výkonem Japonska na světovém šampionátu a nesmířili se s vedením favorita z Prahy a v 65 minutě vzal na sebe zodpovědnost Noel Sittek a položil rozhodující pětku utkání, která s úspěšnou konverzí znamenala konečný výsledek 20:17 pro „ Slezské společenství „. Hoši pak závěrečný tlak hostí ustáli a zaznamenávají první zasloužené vítězství, které bude rozhodně motivací do dalšího tréninku. Vítězství nebylo zásluhou souhry či herního plánu, ale stavělo na individuálních výkonech jednotlivců. Některé hráče čeká ještě nedělní utkání za muže a tak smekáme před výkony některých jedinců. Poděkování sudímu panu Vladimíru Kohoutovi za utkání, které odřídil s velkým přehledem,  i když po celou dobu musel čelit neoprávněné kritice trenérů Slávie.