Jste zde: Domácí stránka |
TJ Sokol Mariánské Hory > Víkendové výsledky

Víkendové výsledky

22.5.2018

SOBOTA19.5.   -  CL SŽ U14 - RC Sparta Praha : Sokol Mariánské Hory  24:10 (5:0)

BODY:    Kubatá - 5, Šípek - 5

CLK U16  - RC Tatra Smíchov : spol. RC Havířov-S.M.H.    22:17 (12:5)

Prohra přes dobrý výkon

Praha 19.5.2018 - Utkání se rozjelo hned od začátku oboustranně ve svižném tempu. Zvláště domácí nasadili na nejvyšší obrátky a 8 minut nás nepustili z naší poloviny. Naši v obranné fázi nebezpečné pokusy o proniknutí odvraceli, ale dlouho tlaku neodolali, v 5. minutě se tatrováckým útočníkům projít povedlo. Položili v blízkosti branky, takže s konverzí mnoho práce neměli a vedli 7:0.

V osmé minutě se podařil průnik Honzovi Kubikovi, navázal na sebe obranu, přihrál útoku a po dvou dalších přihrávkách dostal míč zpět a skóroval. Po neúspěšném pokusu Mikuláše Marka - trefil při kopu po pětce jen tyč – byl stav 7:5.

Hra se poté vyrovnala a v 16. minutě po několika slibných průnicích Tatry naši sice získali míč, ale odkopli ho do pole tak nešťastně, že zadák Tatry, který odkopnutý míč zachytil, prošel sólově skrz naši útočnou formaci a upravil stav na 12:5, když se konverze domácím nepovedla. To také byl poločasový výsledek.

Hned po našem výkopu do druhého poločasu dostalo míč domácí křídlo, když naši borci soupeři v příjmu míče nedokázali zabránit a po běhu přes více než polovinu hřiště si doběhlo pro pětku. Stav ukazatele skóre se měnil na 17:5

Naši kluci však nezpanikařili, ani je nepotkala ztráta morálky, jak se to často za takového stavu utkání stává, a bojovnou hrou si vynutili převahu. Po několika našich postupech se k míči dostal opět Honza Kubik a nezadržitelně prorazil domácí obranu a položil svou druhou pětku, po konverzi Mikuláše Marka už vypadal ukazatel veseleji 17:12.

A ještě veseleji bylo, když v 52. minutě za naší mírné převahy prošel soupeřovou obranou Tony Wolkowinskij a srovnal na 17:17.

Jenže nakonec se přece jen radovali domácí, za svižné a vyrovnané fáze utkání se prosadili větší agresivitou při postupech, po několika fázích pronikli a položili rozhodující pětku. Nám se už při mohutném tlaku v závěru prorazit a dorovnat nepodařilo a tak konečný výsledek 22:17 je pro naše barvy smutný, ale asi zasloužený.

Musím klukům poděkovat za nasazení a velmi pěknou hru, asi to byl nejlepší výkon v sezóně. Musím také poděkovat rozhodčí Anežce Sládkové, pískala svoje první utkání na takové úrovni, a až na pár drobností, jakých se dopouštějí i zkušení rozhodčí, odvedla velmi kvalitní práci. Dík a uznání patří i klukům z Tatry a jejich trenérovi Vláďovi Havlovi.

RC Tatra Smíchov - RC Havířov 22:17 (12:5)   Pětky 4:3 * KP 1:1 * rozhodčí Anežka Sládková   Body: Kubik 10 (2P), Wolkowinskij 5, Marek 2

NEDĚLE 20.5.  -  I.liga mužů 4.kolo  RC Zlín:Sokol Mariánské Hory  34:20 (5:0)

SESTAVA:                      Košárek - Csernai - Šimečka