TJ Sokol Mariánské Hory > Vítězství po šestnácti letech

Vítězství po šestnácti letech

1.4.2007

RC Bystrc - TJ Sokol Mariánské Hory 6 : 16 (6 : 6)
K utkání jsme sice odjížděli posíleni o Šlosu a Deana, ale také s tím, že budeme mít na střídání pouze dva hráče do roje.

Utkání začalo náporem domácích, kteří se ihned po výkopu usadili na naší polovině a již v 1. minutě proměnili trestný kop nařízený za atakování hráče bez míče – 3 : 0. V 5. minutě nařídil rozhodčí na úrovni naší „22“ další trestný kop pro domácí. Po rychlém rozehrání se jeden z domácích hráčů dostal do kontaktu s Hubertem, kterému arbitr za nedodržení desetimetrové vzdálenosti ukázal žlutou kartu a vykázal jej na 10 minut do soupeřova brankoviště. Nařízený trestný kop domácí kopáč proměnil a zvýšil na 6 : 0.

Oslabení náš tým stmelilo a hra se vyrovnala. V 11. minutě jsme na hranici naší „22“ vyhráli aut a pěti fázemi jsme se dostali až do obranného území soupeře, kde byl za přestupek domácích nařízen trestný kop v náš prospěch. Proměnil jej Šlosa a snížil na 6 : 3. V následujících minutách jsme byli lepším mužstvem a hrálo se hlavně na soupeřově polovině. V 18. minutě nedotáhl do konce krásnou akci útočné formace Doktor, když byl zastaven 5 metrů před brankovištěm. Ve 22. minutě byl za přestupek domácích nařízen na vzdálenosti 30 metrů od branky trestný kop, Šlosa si věřil a srovnal na 6 : 6.

I ve druhé polovině prvního poločasu jsme měli více ze hry, nepustili jsme domácí do žádné vážnější šance a sami neproměnili dvě možnosti ke skórování. Za zmínku stojí událost ze 35. minuty, kdy byl při obranné práci zraněn Doktor. Zlomenina nosu a lícní kosti pro něj pravděpodobně znamená konec sezony.

Druhý poločas začal očekávaným náporem soupeře. Ihned po výkopu jsme jeho útočnou akci díky několika technickým chybám našich hráčů zastavili až v těsné blízkosti našeho brankoviště. Prvních 5 minut druhé půle se hrálo v naší obranné pětimetrovce a lámal se tady chleba. Díky skvělé kolektivní obraně jsme nápor vydrželi a odstěhovali hru na polovinu hřiště. Ve 47. minutě získal na naší desítce při skládání pro české (a dovolím si tvrdit i evropské) hráče nepochopitelným způsobem míč Dean, ten se přes Brunďu dostal až k Mamutovi a jeho padesátimetrový sprint podél postranní čáry zastavil jeden z domácích hráčů skládkou za krk. A protože si Šlosa opět věřil a nařízený trestný kop proměnil, poprvé v zápase jsme vedli – 6 : 9.

Od této chvíle jsme měli opět navrch. Rojníci drželi soupeřův roj v dostatečné vzdálenosti od našeho brankoviště, naši útočníci přehrávali soupeřův útok, který působil velice jalově. V 55. minutě vypíchl na naší desetimetrovce soupeři míč Oťas a pětkou de facto rozhodl utkání - 6 : 14. Šlosa si asi opravdu věřil 6 : 16.

Od této chvíle se až do konce utkání hrálo především mezi „dvaadvacítkami“, přičemž naši útočníci dvakrát nevyužili přečíslení soupeře ke skórování. Skóre se již nezměnilo.

Absolutorium si určitě zaslouží roj jako celek, ustál soupeřovy obávané protlačované auty, v mezihře nedal soupeři ani metr zadarmo a ve druhém poločase vyhrál kromě svých mlýnů téměř všechny soupeřovy. Rovněž útok si odehrál své, v obraně byl téměř bezchybný (i když soupeřovi útočníci nás tentokrát tolik neprověřili), při útočení své protějšky přehrával, ale několikrát chybělo zrealizovat finální přihrávku. Kladem celého utkání je určitě nezvykle malý počet spáchaných přestupků proti pravidlům, za které je proti nám možno nařídit trestný kop.

Vítězství je o to cennější, protože tohoto soupeře jsme naposledy porazili před šestnácti lety, na podzim roku 1991, v sestavě s navrátivšími se reprezentanty bratry Mockovými, z dnešního kádru byli tehdy v týmu Včela, Doktor, Míša a Maslivec (a já, nyní ještě na lajně).

9. Tomáš Hubert Zahrádka 10. Martin Šlosa Šlosárek

11. Adam SD Učeň 12. Radek Maslivec Selig 13. Marek Oťas Otahalík 14. Petr Doktor Juchelka

15. Karel Bambuck Ševčík

Střídali : Míra Míša Purdek (35´), Jirka Obelix Blumenstein (70´)

Rozhodčí : Bednařík - Toman, Krejčí

Pro informaci uvádím stav bodování mužstva mužů po 10. odehraných zápasech I. KB ligy 2006/2007