1. prezidentské 7ś OLOMOUC – 26.6.2021

Turnaj 7ś v Olomouci přivítal 6 mužských a 4 ženské týmy a tak byla připravena pěkná porce utkání.

Při ranním odjezdu z Ostravy to vypadalo na „teplákový „ den, ale počasí se vrátilo do červnové fazonky s občasnými mraky a to je základ pro úspěch celého turnaje. Připočítáme-li k tomu hanáckou pohostinnost,  nemohlo to dopadnout špatně i když až na Jiřího Jíšu byli skvrnou na celé sobotě jeho dva kolegové, ale nad to se holt musíme povznést. Sedmičky sou o pohodě a setkání s novými kamarády.

Los (určitě za přítomnosti notáře) nás nalosoval do skupiny A společně s domácím RC Olomouc a RC Jeseník. Ve skupině B se pak představila Lokomotiva Olomoruc, RC Babice a Masarykova Univerzita.

RC Olomouc : TJ Sokol M. H.  26:12 (19:12)
Zahajovací utkání turnaje nás nenechalo na pochybách, že RC Olomouc disponuje velmi kvalitním,mladým a běhavým týmem. Než jsme se stačili rozkoukat prohrávali jsme 14:0.Do poločasu jsme ještě stačili korigovat na 19:12, ale ve druhé půli nás soupeř přejel jak Pendolíno, kterým jsme dorazili do Olomouce a tak uzavíráme na skóre 26:12. Ve druhé půli jsme si „ani nevrzli“ .

RC Jeseník TJ Sokol M.H. 7:34 (0:17)
Druhé utkání ve skupině s novým týmem na naší scéně jsme dle předpokladů vyhráli. Soupeř  předváděl dobrý výkon a pokud se natrvalo usadí na ragbyové mapě bude to určitě se vzrůstající tendencí. V utkání si svou první pětku ve sportovní kariéře položili naše Opavské opory Jakub Chalupa a Dan Zmrzlík. Velká gratulace oběma a jen a jen houšť. Radost měl hlavně Rob,který v RC Jeseník našel nového Novozélandského kamaráda !!!  (Jejich diskuze na téma stříhání ovcí trvala dlouho po skončení turnaje.)

Po základní části tedy končíme na druhém místě ve skupině A a čekám na vítěze skupiny B,který bude našim semifinálovým soupeřem. Tím se nakonec přesvědčivě stal tým Lokomotivy Olomouc !

TJ Sokol M. H.  :Lokomotiva Olomouc   24:14  (5:7)
Semifinále bylo zbytečně vyhrocené a to především díky tomu, že jsme se všichni soustředili na mizerný výkon sudího místo toho, aby jsme hráli ragby. O poločase jsme prohrávali 5:7, když jsme se zbytečnou zbrklostí připravili o dva body z konverze. Ve druhé půli jsme se po malé šarvátce už soustředili pouze na hru a to přineslo vítězství 24:14 a tak jdeme do finále .

Finále
TJ SOKOL M: HORY : RC OLOMOUC   23:19 (12:5)
Zahojovali  a zároveň končili turnaj. K naší spokojenosti jsme se tentokrát poučili z chyb z utkání ve skupině a trochu jsme přitvrdili hru. Domácím to moc nevyhovovalo, ale vždy dovedli na naše položení odpovědět.  Po poločase vedeme 12 :5 (zase špatná konverze), ale hned na začátku druhé půle soupeř srovnává na 12:12, pokládáme na 17:12, soupeř otáčí na 17:19. Nevzdáváme to a v poslední minutě otáčíme na 22: 19 položením pětky.  Poté Michal Havránek mistrovsky počkal s kopem na branku, až vyprší čas a nedal tak soupeři možnost na obrat. Utkání končí těsným výsledkem a stáváme se tak vítězi  1. prezidentských 7ś !

Poděkování pořadatelům z RC Olomouc za uspořádání turnaje a velká poklona panu Jíšovi za výkony s píšťalkou !

Naše ženy se ve společném týmu Severní Morava staly nejlepším českým týmem, ve finále však podlehli Donau Vídeň a skončili za Rakušankami na druhém místě.
Poklona před výkony všech – na hřišti strávili od 10,-17,00 celých 7 hodin !
Náš tým nebyl ideální,  v sestavě nastoupili i hráči, kteří netrénovali vzhledem ke zranění a kdyby se někteří původně nominovaní dostavili asi by si nezahráli, ale bohužel vaříme z toho co je.

Všem co v sobotu běhali po hřišti velká poklona, ať už našim ženám tak všem mužům, někteří ještě stihli vypomoci v týmu Masarykovy univerzity a Franta Hanus dokonce  nastoupil i ve dvou utkáních za Babice !  Díky Robovi za skvělou přípravu týmu na sedmičková klání !

Sestava MUŽI :
Chromulák©,Havránek, Novák,Kereškéni, Chalupa, Zmrzlík,Mališ,Badura,Stalcer a Šmíd
Fysio: Carbolová

Druhým turnajem končí jarní část sezóny pro muže, která po nucené uzávěře měla za cíl opět zaktivovat síly a vrátit se k pravidelnému sportování. Po červencové pauze se od srpna začneme připravovat na podzimní již XV utkání na které Vás co nejsrdečněji pozveme prostřednictvím našeho webu a FB.  Krásné léto a dovolené všem a nashledanou na ragby !