Jste zde: Domácí stránka |
TJ Sokol Mariánské Hory > Sokol Mariánské Hory : RC Zlín – 23 : 10 (15 : 10)

Sokol Mariánské Hory : RC Zlín – 23 : 10 (15 : 10)

6.10.2008 1.liga mužů

Odložené derby se Zlínem mělo náboj v podobě boje o lepší nasazení do semifinále KB Poháru (Cupu), kam se obě družstva již probojovala. Bylo ovšem nutné rozhodnout kdo postoupí ze třetí a kdo ze čtvrté příčky v tabulce.

Domácí tým šel velmi záhy již ve 2´min. do vedení po pěkné kolektivní akci kdy nejdříve pronikl ,,Mamut,, nahrávkou uvolnil Bystroně, jehož ještě zlínší obránci zastavili, ale po rychle rozehraném maulu se do brankoviště probojoval Selig – 5 :0.
Ovšem ihned po výkopu zcela nepochopitelně domácí vyrobili ,,Hrochem,, předhoz a po nařízeném mlýnu ve vlastní 22m zaspala celá III. Řada a zlínský Ota Hejmala doběhl po nedůrazném skládání do brankoviště domácích, navíc ,,Stařa,, byl kopem po pětce úspěšný a tak ve 4. minutě domácí prohrávali 5 : 7.
Posléze se hra přelévala ze strany na stranu, domácí měli rychlé průniky útočníků, hosté zase hrozili důrazným rojem, ale ani jedna strana nebyla úspěšná.
Ve 22. minutě proměnil Zlín Tk ,,Stařa,, za ofsajd Hrocha a zvýšil své vedení na 5 : 10.
Navíc domácí byli nuceni střídat neb pro zranění musel hřiště opustit prvořadník Blumenstein a kapitán Vann, nahradili je Hankovszki a Barták.
Ve 30´min se na polovině hřiště rozhodl k samostatnému průniku domácí prvořadník Košárek a zlínští ho zastavili až napopáté, nastal však maul a po něm následovala rychlá kombinace domácích, kteří se postupně blížili k brankovišti, po uvolnění Seliga a ,,Mamuta,, skoroval Bystroň – ,,Citron,,. 10 : 10.
Ve 40´min volila mlýnová spojka Peter kop místo nahrávky, tato volba byla špatná, ale zadák hostů udělal obrovskou hrubku – předhoz 5m před vlastním brankovištěm a domácí po nařízeném mlýnu skórovali lehce potřetí Čtvrtníčkem a ještě před přestávkou šli do vedení – 15 : 10.
V poločase došlo u domácích ke střídání Bystroně jehož nahradil junior Kubatý a mlýnovou spojku Petera, junior Filák.
Oba juniorští hráči ihned po svém příchodu na hřiště předvedli své přednosti a přesvědčili o svém nasazení do utkání. Oba předvedli na Ostravu málo vídaný herní přehled, komunikaci, rychlost v rozhodování a běhu, což vedlo k tomu, že družstvo Ostravy dostalo Zlín pod tlak jež korunoval nejdříve ve 42´min proměněným Tk – Selig – 18 : 10 a ve 49´min po nádherné akci útoku a dobrých přihrávkách křídlo Kuba – 23 : 10.
V 50´min došlo u domácích ke střídání neb je cílem družstva, aby se hry dostali i mladí hráči, jež pravidelně nenastupují ( Procházka, Kocůr Robin a Jakub) a na hře to bylo ihned znát. Zlín zabral v roji a začal nám vyhrávat jak mlýny tak i auty, ale do konce utkání se změna stavu již neměnila a tak domácí tým vyhrál a postupuje do semifinále ,, jabloňové ligy,, KB Poháru ze třetího místa.
Předvedená hra, dává naděje do semifinálového souboje s Olomoucí, jež se bude konat v sobotu 11. října od 16.00 na Stadionu Lokomotivy Olomouc. V případě vítězství narazíme na vítěze utkání RC Brno Bystrc – RC Zlín. Finále se hraje v sobotu 25. října ve Vyškově nebo v Liberci na Městském stadionu od 14.00 hodin. Sestava:1. Košárek, 2 Blumenstein (20´Hankovszki), 3 Vann (21´Barták), 4 Moravčík, 5 Purdek (57´Kocůr R), 6 Vasilov (59´ Kocůr J), 7. Škopek (49´Procházka), 8. Reeves, 9. Peter (40´Filák), 10 Selig, 11. Bystroň (40´Kubatý), 12. Kuba, 13. Čtvrtníček, 14. Učeň, 15. KloknerNáhradníci:16. Hankovszki, 17. Barták, 18 Vojtěch Kubatý, 19. Filák, 20 Procházka, 21 Robin Kocůr,22 Jakub Kocůr  Body:8 Selig (1P, 1Tk)5 Čtvrtníček, Bystroň, Kuba