Jste zde: Domácí stránka |
TJ Sokol Mariánské Hory > Iuridica nás opět pozlobila

Iuridica nás opět pozlobila

6.9.2006 ARC Iuridica Praha - TJ Sokol Mariánské Hory 0 : 11 ( 0 : 8 )

Do Chrášťan jsme dorazili pouze se 17 hráči, když dalších cca 10 nominovaných se ze zdravotních či jiných (zaměstnání, dovolená atd.) důvodů většinou omluvilo. Naštěstí se včas podařilo vyřídit střídavý start našich nových posil z jihu Moravy, vyškovských Brundi, Mamuta a Jirky Benyho Beneše (zatím pro zranění nenastoupil). Od úzkého kádru se také vyvinula taktika pro toto utkání - co nejvíce šetřit roj (absence náhradníků do první řady) a pojistit obrany útočníků rváčkem.

Ihned po počátečním výkopu jsme se usadili na polovině soupeře, kde jsme, až na výjimky (odkopy z obranného území hráčů Iuridicy), setrvali až do 25. minuty. Rojníci s přehledem získávali míče z našich autů (plus některých soupeřových) a vyhrávali své a většinu soupeřových mlýnů. Útočníci byli zásobování dostatečným počtem míčů, ale veškeré snahy o dosažení pětky končily buď nepřesnou přihrávkou a předhozem, nebo dobrou obranou soupeře. Skóre otevřel ve 20. minutě z trestného kopu po předchozím ofsajdu Maslivec (0:3).

Tentýž hráč potom ve 25. minutě po samostatné akci následující po vyhraném mlýnu položil do soupeřova brankoviště pětku (0:8). Následný kop se, bohužel, nezdařil. Po položení jsme na 10 minut přenechali iniciativu soupeři, který se usídlil na naší polovině, ovšem bez jakéhokoliv bodového efektu či šance. Ve 38. minutě jsme si po vyhraném autovém vhazování vytvořili 100% šanci na skórování, když po nacvičeném signálu měl na hranici čáry 22 m vydlážděnou dálnici nabíhající zadák Klokan, ale ten se již viděl v brankovišti a zapomněl na skutečnost, že musí doběhnout s míčem, který mu při chytání vypadl.

Také druhý poločas zahájili Black Falcons náporem, ale zbytečně si komplikovali situaci technickými a taktickými chybami. Také se projevilo to, že mužstvu v současné době chybí hráč, který je schopen dobře rozehrané akce zakončit, a to jak v útoku, tak v roji. Hra se přece jen trochu vyrovnala, což bylo způsobeno tím, že hráčům roje pomalu ubývaly síly, zatímco domácí s plnou lavičkou v průběhu hry několikrát vystřídali. Přesto jsme utkání dovedli do vítězného konce, když v 75. minutě dal konečnou podobu výsledku proměněním trestného kopu opět Maslivec.

Všichni hráči si zaslouží absolutorium za bojovnost, díky které udrželi po dlouhé době čisté konto. Utkání proti relativně slabšímu soupeři také odhalilo některé nedostatky - především problémy s dodržováním stanovené taktiky a neschopnost prosadit se v zóně 5 metrů před soupeřovým brankovištěm.