Jste zde: Domácí stránka |
TJ Sokol Mariánské Hory > Kadeti TJ Sokol Mariánské Hory-mistři ČR 2006

Kadeti TJ Sokol Mariánské Hory-mistři ČR 2006

3.7.2006 Finálový turnaj kadetů na Pragovce

Velký úspěch se podařil našim kadetům na Přeboru republiky, který se konal 24.-25. června v Praze (hřiště RC Praga). Kadeti postoupili na přebor z druhého místa z přeboru Moravy (1. RC JIMI Vyškov). Základ našeho mužstva tvořilo 12 hráčů z mužstva starších žáků, kteří získali v roce 2004 titul přeborníka ČR pod hlavičkou RC Havířov. V současnosti hostují za naše mužstvo čtyři hráči z RC Havířov (viz. níže).

sobota 24.6.

• RC Říčany - TJ Sokol Mariánské Hory 6:38 (6:14)

body: Hromas 10 P+2KP, Šmolka 5P , Podroužek 10 P , Kuchařík 6 KP, Havlíček 5P

sestava: Kraus, Havlíček (RC Hav.), Dimel, Procházka, Závodný (RC Hav.), Trantina, Škopek, Podroužek, Filák, Kuchařík (RC Hav.), Šmolka (RC Hav.), Hromas, Učeň, Pustofka, Červinka

náhradníci: Vaňhara, Šritt (53min.), Kocur (55min.), Hammer (58min.), Hrynusiw (59min.), Burian (54min.), Kubatý (zraň.)

Do úvodního utkání jsme nastoupili s velkými obavami, protože jsme neznali sílu soupeře z Říčan. Naštěstí se nám podařilo již z první akce po zahájení hry položit pětku M. Hromasem po pěkném překopu J. Šmolky. Od této chvíle jsme měli režii utkání ve svých rukou a soupeř se již nedokázal prosadit ani po sérii osmi TK před našim brankovištěm. Ve druhém poločase se začal prosazovat náš útok, skóre narůstalo a proto trenéři mohli využít hráče lavičky ke střídání.

• RC Jimi Vyškov - RC Praga 20:18 (20:18)

neděle 25.6.

• RC JIMI Vyškov - TJ Sokol Mariánské Hory 10:13 (0:10)

body: Havlíček 5 P, Kuchařík 2KP+6TK

Naše mužstvo nastoupilo k finálovému utkání ve stejném složení jako v sobotu. Ve finálovém zápase jsme očekávali tuhý boj o každý metr hřiště, což se v průběhu utkání plně potvrdilo. První poločas jsme zahájili velkým náporem, ale nedokázali jsme naši převahu vyjádřit bodově. Skórovat se nám podařilo TK a pětku jsme položili až v početní výhodě při vyloučení hráče Vyškova (10 min.)

Druhý poločas zahájil drtivým náporem Vyškov, který snížil TK stav utkání. V této fázi utkání se na hřišti odehrával silový souboj obou rojů, kde naše jednou nevydržel nápor soupeře a ten vyrovnal stav utkání na 10:10. Naši hráči se nevzdali a prosazovali se nátlakovou hrou na půli soupeře. Při tlaku našeho mužstva jsme na polovině soupeře získali výhodu TK, který M. Kuchařík proměnil a změnil stav utkání na 13:10 v náš prospěch, který hráči i přes velkou snahu soupeře udrželi do vítězného konce.

trenér J. Kaňák: Jsem velmi šťastný, že se klukům podařilo v tak těžkém utkání zvítězit. Byl to spíše boj, než pohledné rugby, kde se nakonec rugbyové štěstíčko obrátilo na naši stranu.

Děkuji všem hráčům za odvedenou práci v průběhu celé sezóny a trenérům z Havířova za spolupráci.

• RC Praga - RC Říčany 13:0 (5:0)

Pořadí:

1. TJ Sokol Mariánské Hory

2. RC JIMI Vyškov

3. RC Praga

4. RC Říčany

Historicky první titul přeborníků ČR v rugby pro ostravské mužstvo pod novou jednotou

TJ Sokol Mariánské Hory. Tento úspěch těší ostravské rugbyové příznivce rovněž proto,

že většina těchto hráčů jsou prvními odchovanci oddílu od kategorie ml. žáků ( Podroužek, Trantina, Kraus, Pustofka, Červinka, Vaňhara, Kubatý, Filák, Hammer).

Všem hráčům vítězného družstva blahopřeje a děkuje výbor jednoty za předvedený výkon a za přístup k tréninkům a utkáním v průběhu celé sezóny.

Poděkování patří trenérům,kteří připravovali tyto hráče v mladších věkových kategoriích:

J. Lažovi, M. Najšlovi, D. Čechovi a M. Kubatému.

Výbor jednoty blahopřeje a děkuje především trenérům mužstva kadetů Jaroslavu Kaňakovi a Davidovi Vodičkovi za celoroční práci s hráči a jejich nadšení pro rugbyovou hru.