Jste zde: Domácí stránka |
TJ Sokol Mariánské Hory > Ostrava porazila rezervu Slavie

Ostrava porazila rezervu Slavie

25.10.2006 TJ Sokol Mariánské Hory – Nosorožci Praha 26 : 7 (14 : 0)

Před tímto zápasem jsme měli problémy se složením mužstva, neboť k nedostatku útočníků přibyla dvě zranění hráčů první řady. Navíc jsme nemohli počítat s pravidelně nastupujícími juniory, kteří ve stejném termínu hráli své utkání v Brně proti Bystrci, a tak na lavičce byli pouze čtyři, z toho jeden stoprocentně zdravý. Hosté se dorazili v sestavě, kde kromě snad jen dvou útočníků převládali hráči roje. Z toho pramenila naše taktika - využít hráčů útoku zejména v křídelních prostorech.

Stanovená taktika se osvědčila již v 5. minutě, kdy po vyhraném mlýnu na hranici obranného území soupeře přečíslili naši útočníci obranu a Oťas otevřel skóre - 5:0. Maslivcův následný kop byl úspěšný - 7:0. Ihned po výkopu se Nosorožci na 10 minut usadili v naší dvaadvacítce a zle nám zatápěli. Poté se hra vyrovnala a přenesla se do středu hřiště. Po sérii autů a mlýnu jsme ve 21. minutě vyhráli mlýn, po rojem zahraných třech fázích putoval míč na Maslivce, který individuální akcí po zavřené straně zvýšil na 12:0 a kopem na 14:0.

Po zbytek poločasu byla hra vyrovnaná, hrálo se střídavě na polovinách obou soupeřů. Nosorožci využívali těžkého roje a váhové převahy v útoku, my jsme bohužel nedodržovali stanovenou taktiku, a tak následoval jeden mlýn za druhým. Za zmínku stojí situace ze 35. minuty, kdy soupeř vyhrál svůj mlýn, vazač Cheval pronikl s míčem do našeho brankoviště, ale ve snaze položit míč co nejblíže branky nepochopitelně brankoviště přeběhl. Všichni pamětníci si v té chvíli připomněli obdobný kousek bývalého rojníka Ostravy Pavla Lištvana z devadesátých let minulého století.

Po začátku druhého poločasu se útočníci nosorožců nestačili ani zahřát, když se ve 42. minutě po vyhraném mlýnu dostal míč na Maslivce, který přešel přes téměř celý útok soupeře a zvýšil na společně s úspěšným prokopnutím na 21:0. Hra ve druhém poločase připomínala poločas první, hrálo se na obě strany s velkým množstvím technických chyb. V 73. minutě vyhrál soupeř na hranici našeho obranného území aut a po špatné obraně našich útočníků snížil na 21:7. Poslední slovo ovšem patřilo Sokolům, a to po akci, která se musela líbit. Po vyhraném autu následovaly čtyři fáze zahrané rojem, míč byl vyhozen na útok, kde po krásně zahrané akci doputoval na křídlo k Doktorovi, který uzavřel skóre na konečných 26:7

V utkání jsme se dopustili velkého množství technických chyb a po získaném vedení přestali dodržovat stanovenou taktiku. Tým si zaslouží pochvalu za bojovnost. Opět jsme přišli o hráče na klíčovém postu - zadák Oťas si již letos nezahraje.

Pro informaci uvádím stav bodování mužstva mužů po 7. odehraných zápasech I. KB ligy 2006/2007