Jste zde: Domácí stránka |
TJ Sokol Mariánské Hory > TJ Sokol Mariánské Hory – RC Zlín 10 : 3 ( 10 : 3 )

TJ Sokol Mariánské Hory – RC Zlín 10 : 3 ( 10 : 3 )

28.8.2006 Sobota 26. 8. 2006 – Ostrava Poruba

Zahajovací utkání 1. ligy se opět hrálo na náhradním hřišti v Ostravě - Porubě, neboť v Mariánských Horách sice již vesele roste nádherný trávník, ale hrát se na něm bude moci hrát až příští rok na jaře.

Obě mužstva měly před zápasem problémy se sestavou neboť, brzký start 1. ligy je pro mnoho týmů velmi nešťastný protože hráči ještě dočerpávají dovolenou a rozlosování soutěže bylo známo až 27. 7. 2006 což ztěžuje trenérům klubů přípravu.

Utkání obou tradičních rivalů začalo tradičním náporem domácích, kteří již po výkopu zatlačily hosty do vlastního obranného území 22m a již v 15' minutě skoroval TK Selig. 3 - 0

Poté následoval trvalý tlak Sokolů, ale vlastní chyby a dobrá obrana Zlína zabránila ve změně skore. Stav se měnil až ve 23'minutě kdy po individuální akci mlýnové spojky domácích Struže, který se prokličkoval po mlýnu až do brankoviště hostů. Selig se z dobrého úhlu nemýlil a upravil stav na 10 ku 0.

Zlín se po pětce probudil a sérií rychle vedených ataků postupně rozlamoval obranu domácích, ovšem v závěru akcí hráčům chyběla větší přesnost a rozhodnost. Mohli to být domácí jež mohli ve 28' minutě zvýšit skore, ale dobrou akci útočníků, vedenou po levé straně nejprve zastavila dobrá skládka hostů a po následném rucku šel míč na pravou stranu kde Selig uvolnil Blumensteina jež ale místo dotažení akce 5 metrů před pětkovištěm volil nahrávku na Osobu, žel tato zbytečná nahrávka byla mírně dopředu.

Zlín se dostával na polovinu domácích velice sporadicky a až v posledních minutách první půle dostal domácí Sokoly pod tlak, jež korunoval ve 40´minutě Žabčík proměněným TK a snížil na 10 ku 3.

Do druhé půle vstoupil tým Sokolů velmi odhodlaně, nicméně velmi pevná a agresivní obrana hostů nepřipouštěla změnu stavu, po dlouhém tlaku domácích se hosté konečně osvobodili a pro změnu přitlačili Sokoly před brankoviště, kde po sérii opakovaných rucků velmi zle zatápěli domácí obraně.

Domácí předváděli velmi nervozní výkon, kdy nedokázali zakončovat své šance a zahazovali jednu po druhé. V této fázi utkání se plně projevilo, že se nedokážeme uvolnit v situaci 2 na 1 a proto akce Otáhalíka, Šeděnky, Cichého či Ševčíka zůstaly neproměněny.

Závěrečné minuty se Zlín snažil hrát pouze rukama a dohnat ztrátu. Nutno uznat, že v této fázi hry byl Zlín lepší a domácí se jen bránili ve své 22m, ale nápor hostí zastavovala dobrá obrana domácích nebo vlastní individuální chyby hostí. Největší šanci hosté propásli v závěrečných minutách kdy po rychle rozehraném TK 5metrů před brankovištěm zahráli ruck, ale zcela nepochopitelně faulovali a byl proti nim nařízen TK. Selig míč odkopnul do autu a následoval konec utkání.

Ovšem, výkon našeho mužstva byl velmi špatný, obrana v podstatě kapitulovala pouze jednou, ale všichni hráči včetně hrajícího trenéra Ševčíka předváděli tolik individuálních chyb, že by to stačilo na 10 zápasů. Úplně jsme selhali v systému hry, hráli jsme na náhodu a ne to co máme natrénované. Pochválit lze snad pouze oba naše ,mladé hráče jež svým výkonem jsou příslibem do budoucna.

Příští týden v neděli jede naše mužstvo na hrbolatou půdu Pražské Iuridiky, kde budeme muset předvést lepší výkon, tak abychom mohli pomýšlet na vítězství.