TJ Sokol Mariánské Hory > Víkendové výsledky-muži

Víkendové výsledky-muži

9.9.2019

RK Petrovice : TJ Sokol Mariánské Hory 43:20 (17:10) MUŽI

Po juniorech a kadetech začala podzimní soutěž i mužům. K prvnímu utkání jsme zajížděli do Prahy 10 Petrovic. Velmi nepříjemný soupeř, který doma dovede postavit velice silný tým. My jsme odcestovali na utkání s 16 hráči, což je maximum, vzhledem k doléčování mladých nadějí .
Utkání začalo velmi svižně a už p 44 odehraných vteřinách si excelentní rybičkou skočil pro první pětku podzimu Roman Veselka. Pak jsme však museli kvůli zlomené klíční kosti poslat do hry jediného náhradníka a Petrovice nejenže vyrovnali, ale odskočili  na 17:5. Do poločasu jsme ještě snížili po křížném překopu Miky Kovářem.
Do druhé půle jsme nastupovali  se ztrátou jedné pětky a snažili se o obrat, převzali jsme iniciativu a Lukáš Šmíd pokládá naší třetí pětku a snižujeme na 17:15. To byl na trestné lavici lídr Petrovic Romeo Thapelo, který byl tahounem našeho soupeře. Bohužel početní výhodu jsme více nezužitkovali a po zbytečném faulu jsme také obdrželi kartu a deset minut hráli oslaben apřipravi jsme se o početní výhodu.  Nedařili se nám kopy po pětkách a tak když jsme v 55minutě měli trestný kop ve vzdálenosti 22 m a naproti branky, místo jistoty 3 bodů a obratu skóre jsme rozehráli a místo položení pětky jsme dostali body z protiútoku.

Po návratu skvělého jihoafričana  z lavice hanby opět Petrovice převzali otěže utkání a postupně upevnili své vedení na 36:15. Do konce utkání zbývaly 3 minuty a nám chyběla jedna pětka pro zisk alespoň bonusového bodu z utkání. A tak jsme vyvinuly tlak a vytěžili trestný kop. Zodpovědnost na sebe po jeho rozehrání vzal Aleš Badura a položením čtvrté pětky zajistil to, že jsme z Prahy neodjeli s prázdnou ! Po uplynutí hracího času ještě domácí kosmeticky upravili položením výsledek na konečných 43:20.

Hráčům nelze nic vytknou, bojovali na hranici, a někteří i za hranicí svých sil. Lídrem roje byl Aleš Badura, mezi útočníky pak Michal Havránek. Mužem utkání však byl bezesporu František Hanus, který podal excelentní výkon.
Všichni naši Sokoli zaslouží uznání za bojovný přístup. Bohužel nemohli jsme střídat a tak utkání bylo těžké a chlapi si sáhli na dno. Klobouk dolu před výkonem Maslivce Hermana !!!
Nutno pochválit i Vítka Mališe a Honzu Seliga, kteří doléčují zranění a i když nemohli nastoupit zajišťovali servis svým spoluhráčům společně s juniorem Dankem Kereškénim, který stačil  pořídit i pár foteček do alba klubu.
Příští utkání pralesní ligy nás čeká v Nýrsku, kde si náš klub odbude premiéru. A jelikož se naše marodka rozrostla byl do činné služby ze zálohy povolán i Vlasta Madry. Takže hurá do Nýrska.