Jste zde: Domácí stránka |
TJ Sokol Mariánské Hory > Ztráta bodů na pátém turnaji ve Zlíně

Ztráta bodů na pátém turnaji ve Zlíně

17.10.2006 Pátým kolem pokračoval oblastní přebor Moravy starších žáků

Pátá neděle v řadě,popáté brzké vstávání,nevlídné počasí a hromada zranění-tak lze charakterizovat předposlední turnaj podzimní části soutěže starších žáků.Okruh turnajů tentokráté zakotvil ve Zlíně. Cestovalo 18 připravených hráčů,které na pátečním tréninku pomáhal připravit i Karel Bambuck a motivoval je i Martin Kavka na speciálním tréninku pro kopáče.Četná zranění ovšem nedovolila nastoupit v nejsilnější sestavě.

Chyběli,nebo postupně odpadli opory, a tak záloha nejenže nedokázala porazit tradičního rivala z Vyškova,ale prohráli jsme i poslední utkání s Bystrcí.

K dlouhodobě zraněnému Jardovi Koptákovi a Petru Žídkovi přibyli postupně frontmen mužstva Michal Havránek a Marek Siráň.Další opora týmu Denis Boršanyi zaspal a tak mužstvo hrálo bez hráčů tvořící páteř týmu.Další hráči si pak odvezli zranění ze kterých se v následující herní pauze musí zotavit, abychom se na posledním turnaji 5. listopadu v Olomouci ukázali v plné síle a před zimní přestávkou tak poslali vizitku našim soupeřům.

KPP 2 x Havránek

Tradičně problémové první utkání s "B" útokem.Začali jsme s přehledem,ale po vyhraném poločase jsme se stáhli a začali bránit,čehož zlepšující se Zlín využil.Útočníci se nesoustředili na hru.

• Ostrava: Dragon 29:0 (19.0)

P 3x Havránek,Šimkovič,Hrynusiw

Do druhého utkání nastoupil "A" útok a bylo to znát.Zraněného Siráně,který odstoupil z turnaje nahradil Syba.Neskládající tříčtvrtka Hrynusiw pak zbytek zápasů odehrál za "odměnu" na pilíři.Lepší výkon než v prvním utkání.

• Ostrava : Havířov 21:0 (14:0)

P Vašut, Siba, Šimkovič
KPP 2 x Vašut,Havránek

Bratrovražebný souboj ve kterém nastoupili naše oba útoky.Havířovští totiž přijeli na turnaj 3 (slovy tři hráči) a tak naše dva kompletní útoky střídavě alternovali v jejich mužstvu. V tomto utkání dohrál Havránek a tak roli útokovky převzal Vašut,kterého na vazači nahradil zlepšující se Šimkovič. Záporem utkání bylo špatné skládání.

• Ostrava - Vyškov 0:33 (0:15)

Slepovaná sestava nestačila na v pohodě a s přehledem hrající Vyškov,který kolem neskládajících hráčů procházel do našeho brankoviště jak nůž máslem.V našich sporadických kontraatacích vynikal Zahradil s Vašutem. Pátá a nejvyšší prohra.

• Ostrava-Bystrc 10:22 (10:12)

P Hrynusiw,Zahradil

Poslední zbytek sil už nestačil na posílený tým Bystrce.Dotahovali jsme náskok Brńanů z 0:12 na poločasových 10:12.Ve druhé půli jme však neměli síly na zvrat a tak jsme ještě dostali dvě pětky na cestu.

Celkově jsme uhájili na turnaji tradiční druhé místo,díky lepšímu skóre. I když jsme prohráli s Bystrcí, byl trenér Milan Kubatý s hrou chlapců spokojen. Nemůžeme stavět jen na oporách,ale musí umět zahrát i další hráči našeho kádru se kterými máme rozhodně co zlepšovat.Výkony našich borců sledoval ostřížím zrakem i trenér Jiří Zahrádka a jeho rozbor chyb byl pro hráče přínosem.Svůj podíl na neosilnivém výkonu má určitě i absence "fan clubu"! Jeho členové si jsou toho vědomi a přislíbili,že na posledním, výše avizovaném turnaji v Olomouci vytvoří tu správnou atmosféru pro naše borce.

Nejlepšími hráči turnaje byli vyhlášeni: Kamil Vašut a Marek Zahradil