České ragby prověří britská policie. Patronkou týmu je královna

Na mimořádný zásah přijedou do české metropole britští policisté. V pátek 10. června vpodvečer se na hřišti vysočanské Pragy postaví české ragbyové reprezentaci.

Nabitý tým je plný anglických, skotských, velšských a severoirských příslušníků různých jednotek British Police. Tým s velkou tradicí byl založen již v roce 1928 a jeho přímou patronkou je britská královna Alžběta II.

Hráči British Police Rugby se mnohokrát probili i do národních reprezentací Anglie, Skotska, Walesu či Irska. Řada z nich byla poctěna i účastí ve výběrovém týmu British and Irish Lions.

Hráči z celého království
Výběr obvykle hraje čtyři až pět zápasů ročně, hrál v Jižní Africe, na Novém Zélandě, v Kanadě či v Hong-Kongu. Před covidem vyrazil na tour do Argentiny a Uruguaye.

Tým do Prahy přijede ve 22členné sestavě s osmi členy doprovodu. Šéfem výpravy je náčelník britské Police Digital Service Ian Bell, manažerem výpravy je někdejší Metropolitan Police Commander Nick Bracken, jenž zároveň vede prestižní Essex Rugby Union (ta byla založena již v roce 1885 a zahrnuje 44 klubů; Essex je jedním ze 48 regionů „counties“ v samotné Anglii). „Přivezeme hráče z celého království, je na co se těšit,“ uvedl Nick Bracken.

Český kouč nasadí proti policii i prvoligisty
Trenér české reprezentace Miroslav Němeček počítá do českého výběru zařadit několik nováčků. Zajímavostí je, že nastoupí i hráči 1. ligy. Například ze Zlína, který o víkendu hraje v Říčanech finále 1. ligy, přijedou talentovaní mladíci Denis Juřík a Marek Jandoušek. Na hřišti se objeví i Vít Mališ z ostravských Mariánských Hor nebo rychlonohý Petr Grassl z klubu Šumava Nýrsko

Další články: