Kylof zůstává v Ostravě

RC Havířov : TJ Sokol Mariánské Hory 13:16 ( 13:6) na pětky 1:1

Boj o konečné pořadí základní části 1.ligy mezi Havířovem a Ostravou byl ještě okořeněn bojem o Slezký Kylof, který je od loňského roku v držení Ostravanů.Do utkání lépe vstoupili domácí, kteří TK Válka ve 13. minutě otevřeli skóre, jenže po pěti minutách hostující Ostrava vyrovnala TK Havránka a bylo to nerozhodně. Ve 26 minutě hosté poprvé v utkání vedli, když byl Havránek úspěšný a TK proměnil na 3:6. To hostující tým Sokolů natolik uklidnilo, že i během početní výhody za žlutou kartu domácího Murára, si nechali vzít vyrovnávacím kopem ve 30. minutě vedení a dokonce nechali domácí tým odskočit na poločasových 13.6, když jedinou pětku Havířova položil Jan Hlaváč a Walek úspěšně provedl kop po pětce.Položení „do šatny“ Sokoli nezlomilo a naopak ve druhé půli převzali otěže utkání. Ve 44 minutě položil také první a jedinou pětku za Ostravu Haltof a přetěžký kop z autové čáry Havránek proměnil a vyrovnal tak na 13:13. Po deseti minutách nařídil sudí Kohout další trestný kop a hostující Havránek přidal tři body,-které se nakonec ukázali jako vítězné. Skóre 13:16 a začíná stíhací jízda domácích. Jejich tlak vyvrcholil žlutou kartou pro Veselku v 68. Minutě, ale ani početní převaha nedovedla domácí tým ke změně skóre. V poslední minutě Havířov odmítl trestný kop na bránu, který by utkání zplichtil, ale závěrečný tlak Ostrava ustála a získala tak důležité 4 body do tabulky po základní části.Velmi dobré utkání odehrál Aleš Badura, který svými průniky nadělal domácím velmi mnoho starostí a pokud se mu budou vyhýbat zrnění, bude pro play off základním stavebním kamenem Sokolů.A jelikož Zlín potvrdil svou neporazitelnost končí TJ Sokol před prolínací soutěží na 2. místě Moravské skupiny, což má za výhodu, že se Ostravané vyhnou „Těžkým váhám“ skupiny Čechy a na domácím poli přivítají po reprezentační pauze třetí český celek.Soupiska TJ SOKOL MARIANSKÉ HORY:Badura-Kichner-CsernaiStalcer- Chromulák©Kotásek-Šmíd-KereškéniSelig-WolkowinskijMarek-Veselka-Haltof – PřikrylHavránekLavička: Chalupa, Dedek,Tyrpa,Stránský, Kučera,Urbánek,JahnelFysio: Petr KratochvílHlavní trenér: Rob E. VannRozhodčí: Kohout – Janalík, StřasličkaŽľuté karty: Murár (H), Veselka (O)BODY Havířov 8 Valek (2 x TK + 1 x KPP) 5 Hlaváč (P)Ostrava: 11 Havránek (3 x TK+ 1xKPP) 5 Haltof (P)Slezský Kylof zůstává už druhý rok v Ostravské klubovně, Ostrava si drží šňůru neporazitelnosti a od roku 2020 s Havířovem neprohrála a prodloužila tak vítěznou šňůru na pět utkání ! Trenér Rob Van byl spokojen s výsledkem, méně pak s předvedenou hrou, hráči kazili přihrávku, dělali chyby při kterých zbytečně přicházeli o míč. Kladem je stále se rozšiřující základna, které dává dobrou možnost postoupit i na „bednu“ v 1. lize letošního roku.