Oldboys

Stará šiška 2008

Nezábavný občasník ostravských rugbyových starých pánů.

Na Zdar,
Ty starý a líný rugbyový pse. Klouby Tě bolí,  špatně slyšíš a obrazovka Tvé oblíbené bedny se mění v mlhovinu Andromedy. Stárnem všichni, ale lenoši, mezi které se nepočítáš, ale asi patříš, rychleji. Lenost je silně nakažlivá a těžce léčitelná. Bohužel. Náš slavný nevýkonný ústřední výbor však ví o léku! Máme to jako všechny ÚV v pracovní náplni. Čti do konce-dovíš se- kdy a kde se to dovíš. Letos máme slavný osmičkový rok a tak se chopme příležitosti a zapišme se do dějin (hlavně rugbyových) nějakým významným skutkem. Třeba tím ,že se začneš objevovat na hřišti, kde přiložíš ruku k dílu nebo předáš benjamínkům něco ze svých bohatých zkušeností.

Činnost Old boys

Co bylo:

Uplynulý rok můžeme jako všechny předchozí hodnotit jako velmi úspěšný. Přežili jsme relativně ve zdraví minulý rok, oslavy, blbé šéfy i zlobivé psy a manželky. Světový Rugbyový Pohár ve Francii nám ukázal jak je rugby krásné a pokud Vás žere svědomí, že jste mohli pro krásu ostravského rugby něco udělat, nic si z toho nedělejte-není to dneska „in“ a máte ještě spousty času se polepšit. Po nechutně dlouhé odmlce jsme se loni zúčastnili „tlačenkové šišky“ ve Vyškově. Plný úspěch byl poněkud zakalen tím, že jsem tam byl sám, pršelo a nebyl burčák.

Revoluce v Praze – máme nového nejvyššího rugbyového náčelníka – p. P.Teličku, který nahradil „Medáka“ Krütznera a jestli to byl dobrý tah si musíme ještě chvíli počkat.

Aby nebylo až tak veselo – jedna tragédie tu je. Řady aktivních ostravských rugbistů opouští z postu sekretáře Sokola MH Zdenda Kubatý se sloganem, že už má těch zasraných rugbistů plné zuby, čemuž se po 50!!!!! letech aktivní práce pro rugby nelze divit. Děkujeme! a zapijeme! Nástupcem bude Džuzba Vrubl – budem mu držet palce nebo mu pomůžem?

Co bude:

1. Populární mejdan ostravských Old Boys – start v 17.00 v pátek 16.5.2008 

2. Havířovský „Krocan“ v sobotu 17.5.2008 už od rána

3. Vyškovský turnaj o „Šišku tlačenky“ asi 27.9.2008

4. Evropský superturnaj starých pánů na Madeiře- 19.-23.červen 2008

5. Světový turnaj Golden Oldies – Edinburgh

Účast na bodech 1. až 3. povinná, další dle svobodného výběru a financí.

Úkoly

Havířov se ševci a tvarůžkáři dali dohromady solidní team Old Boys. I když si vystačí sami, nemají nic proti posílení několika hráči z ostravské líhně. Stačí kontaktovat Karla Gamana nebo Kozubíka a domluvit se! Stále platí a ještě dlouho bude platit sbírka suvenýru z dávných zlatých rugbyových časů pro výzdobu klubovny. Novým a nosným úkolem  Nezapomeň na pravidelné sledování našich sokolích, unijních a mezinárodních internetových stránek. Kamarádi sokoli vytáhli ostravské rugby z bryndy a dostali ho na slušnou republikovou úroveň. Udržet se na dosaženém však stojí hodně peněz a práce. Nezapomeň na tři nejdůležitější věci-sponzoři, trenéři a funkcionáři!  Česká pošta už nás dere z kůže jako ČEZ a proto ÚV RC OB Ostrava vydal nařízení o okamžitém pořízení počítačového vybavení všech rugbyových oldbojsů a nebojsů-samozřejmě včetně Internetu a Skype.  Platí pro všechny! Sledování rugbyových stránek musí být pravidelné a ne jako tvůj sexuální život!

Bratři sokolíci

Minulý rok opět lépe než předminulý. Muži skončili ve své soutěži na třetím místě a mužstva mladých jsou na republikové špici. Podrobnosti a aktuality na internetu.

Chválíme

Všechny sokoly a sokolky a dost.

Haníme

Všechny staré pány/kromě mě a zbytku UV/, parlament, vládu a všechny ostatní co nás serou a kazí radost z rugby.

Blahopřejeme

Všem letošním oslavencům! -a je jich požehnaně –a přijdou ???

65 – Karel Gaman,Libor Vojkovský, Jiří Odehnal

60 – Standa Kubečka, Jiří Liberda, Jéňa Jílek, Milan Kubatý

55 – Jaromír Laža, Jan Prášek, Mirek Zdražila

50 – Vladimír Čanda,Petr Buček, Víťa Výtisk, Venca Nerušil, Josef Gurin, Jiří Vrubl