Postupujeme do semifinále

TJ Sokol M.Hory : RC Šumava Nýrsko 70:36 (22:24) Vítězství našich mužů ve čtvrtfinále 1.ligy se nerodilo snadno. O konečném vítězství rozhodli tři věci:- silná domácí lavička- výhoda domácího utkání- skvělá podpora divákůUrostlí Šumavští chasníci z Nýrska se do nás zakousli od první vteřiny zápasu. Málo kdo z hostí měl pod 100 kg a tak byla znát váhová převaha zejména v mlýnech, ve kterých tlačili do domácích jak na klouzačce.Pro diváky zajímavé utkání, kde se skóre v prvním poločase překlápělo jak na houpačce. Po první půli svítilo na tabuli skóre 22:24 ve prospěch hostí.Druhý poločas byl ale již v režii Sokolů. Po nuceném střídání zůstali hosté bez možnosti poslat do hry čerstvé síly a to rozhodlo. Fyzické síly ubývali a naši hráči těžkotonážníky uběhali. Silná lavička, kdy trenér Rob Vann mohl oživit hru odpočatými hráči přinesla úspěch. Hosté sice ještě skórovali, ale to jen díky tomu, že lavička nemá ty zkušenosti co mají hráči základu. Celkově 106 bodů v utkání hovoří o atraktivním utkání pro diváky.Trenér Vann musel řešit problém, že ne všichni hráči se vešli do sestavy a tak ještě zůstali Ti kteří nosili vodu. Doufejme, že stejné starosti bude mít i 24.10. kdy Sokolové vyjíždějí do Prahy Petrovic k semifinále.To už jen hop a nebo trop. Výhra = finále, prohra boj o bronz.Musíme přiznat, že Petrovice jsou favority, ale míč v ragby je šišatý a naši nedají svou kůži zadarmo. V semifinále přejeme hodně štěstí.Článek Dalibor Čech® Foto – není nikdo nic neposlal. Videozáznam pod článkem.