Víkendové výsledky 12.-13.9. – muži

Do Petrovic se pro body nejezdí !

RK Petrovice : TJ Sokol M.Hory 61:7 ( 35:0) 9:1na pětky

3. kolo 2. ligy ragby mužů

Skoro na rok přesně jsme se opět vydali na tour do Petrovic. A pokud jsme si mysleli, že s osmi novými tvářemi v týmu domácí překvapíme tak opak byl pravdou. V týmu domácích Petrovic došlo k velkým změnám a tak jsme nastoupili proti úplně jiné mu týmu, kde víc jak češtinu bylo slyšet angličtinu.

Do samotného utkání jsme však vstoupil bez respektu a hráči měli na paměti proslov trenérů v šatně na téma kolektiv. Tlak na soupeře byl excelentní. Domácí byli zaskočeni a tak hasili co se dalo. Jak nám po zápase prozradil domácí kouč : „Měj jsem hodně orosené čelo“!

Bohužel k naší smůle vše trvalo do 10. minuty, kdy nám utekla hbitá domácí tříčtvrtka a domácí otevřeli skóre utkání. Bohužel si musíme uvědomit že se hraje minut 80 !

Snaha vzdoru z naší straně se ještě projevila, ale během dalších osmi minut už na ukazateli svítilo skóre 21 : 0 pro domácí a o osudu utkání bylo prakticky rozhodnuto. Už nešlo o to KDO, ale KOLIK ! Následovala jízda domácích jak sáňky v ledovém korytě, na jehož konci byl výsledek 61:7 pro domácí.

Petrovice vyhráli zcela zaslouženě, pro nás to byl nevydařený den, zradili nás auty, některým hráčům z 10 přihrávek osm míčů vypadlo a další mínusy včetně negativního chování některých jedinců, což mrzí víc než samotná prohra. Kdybychom měli klubového psychologa rozhodně by neměl o klientelu nouzi a to jak u těch co na zápas odjeli, tak především u těch kteří neodjeli a nechali své kamarády v týmu tak!

Bohužel na seznam dlouhodobých zraněných přibyli další hráči. Držíme nelichotivé pravidlo co kolo to někdo v nemocnici. Doufám, že na poslední kolo nebudeme povolávat do zbraně naše hvězdné veterány.

Pokud budeme hledat pozitiva tak je to první start v základu pro Daniela Kereškéniho a Ondřeje Tyrpu v týmu mužů. Oba odehráli celé utkání a Ondra se za nominaci dokonce odvděčil položením naší jediné, a pro něj premiérové ligové pětky. Všichni ragbisti vědí, jaký po této události následuje letitý rituál ! My jsme ho odložili na nejbližší domácí utkání, abychom potěšili i Ondrovi blízké !

Dlouho jsme nechválili rozhodčí protože proto nebyl důvod, tentokrát však pan Breburda zaslouží velkou poklonu ! Holt léta praxe, odříkání a dřiny.