Víkendové výsledky – muži

Jak sedláci u Chlumce

Mistrovství ČR v ragby 7 nás nezastihlo v nejlepší formě a měli jsme i trochu smůly. Začalo to pozdním příjezdem do Prahy kdy náš NÁRODNÍ dopravce České dráhy a.s. opět nezklamal a v socialistickém duchu nás do hlavního města přivezl s 50 minutovým zpožděním a tak jsme na první utkání vybíhali z šatny bez rozcvičky, bez zavázaných tkaniček, ale s velkým odhodláním. Ve skupině „smrti“ kde byli pozdější soupeří v konečném pořadí o bronz jsme podlehli RC Přelouč 61:0, Ve druhém utkání jsme se „kousli“ a Porazili jsme Dragon Brno 24:19. Poslední utkání ve skupině a suverénní RC Říčany-bronzový medailista, nám nadělil 61:0. Třetí místo ve skupině, ale špatné skóre a tak se pro druhý hrací den nedostáváme do TOP 8 a hrajeme ve skupině o Černého Petra. Titáni Nové Město nás přehrálo o 3 neproměněné kopy, když na pětky utkání skončilo 3:3, ale na skóre 15:21. V závěru nám pak České Budějovice nařezali na cestu domů 43:7.

I přes nevalné výsledky je to pro nás dobrá zkušenost, kterou zhodnotil kapitán týmu Daniel Chromulák :“ Je to velmi cenná zkušenost. Překvapilo mě jaká je to rychlost. Je skvělé, že si zahrajeme proti týmům, se kterými se v XV soutěži nepotkáme. Ukázalo se, že musíme zapracovat především na fyzické kondici“.

A tak se budeme těšit na MČR 2021, ale mezi tím už se vrátíme k ragby XV, které začneme ve 2.lize utkáním prvního kola v neděli 23.8. 2020 v Českých Budějovicích.

Konečné umístění:

1. RC Tatra Smíchov

2. JIMI RC Vyškov

3. RC Mountfield Říčany

4. RC Přelouč

5. RC Praga Praha

6. RC Brno Bystrc

7. RC Sparta Praha

8. RC Liberec

9. RC Dragon Brno

10. RC Titáni Nové Město na Moravě

11. RC České Budějovice

12. TJ Sokol Mariánské Hory

Další články: