Víkendové výsledky – muži

Neděle 24.10. – čtvrtfinále I.ligy – RK Petrovice : Sokol Mariánské Hory 75 : 22 ( 31:15 )

RK Petrovice : SK Mariánské hory

Do Prahy jsme odjížděli v maximálním povoleném počtu 22-ti hráčů, dva z nich však do hry nakonec vůbec nezasáhli.

Utkání se pro nás od samého začátku nevyvíjelo příznivě. Po našem výkopu, který neuletěl předepsaných 10 m, následoval mlýn na polovině hřiště. Po jeho rozehrání domácí mužstvo okamžitě položilo útokem první pětku. Stejný scénář se v prvních dvaceti minutách opakoval ještě 3x. Teprve poté se podařilo chlapcům probudit a začali jsme být Petrovicím vyrovnanějším soupeřem. Do konce prvního poločasu jsme zvládli 2x položit i my. Jmenovitě Michal Havránek, který navíc 2x prokopl a proměnil trestný kop a Lukáš Csernai. Bohužel jsme však byly nuceni vystřídat dva zraněné hráče

Radka Haltofa, který si nejprve nechal ošetřit zraněné stehno, aby se mohl ještě na chvíli vrátil na hřiště, kde předvedl parádní únik, po kterém ho ovšem už musel nahradil Martin Urbánek. Toho se však za nedlouho musela ujmout zdravotnice, kvůli zranění a výronu v kotníku.

Skóre v poločase 31:15 bylo ještě hratelné, nicméně na první pohled větší, zkušenější a sehranější Petrovice začali nabírat převahu a navyšovat bodový náskok. Za nás ve druhé polovině pokládal pouze Lukáš Šmíd. Veškerý vítr z plachet nám však sebralo zranění Zdeňka Stránského, který musel být s frakturami obou kostí pravého předloktí převezen, do nemocnice. Přivolaná sanitka tak nakonec odvážela dva naše zraněné hráče.

Zbytek zápasu už byl pouze exhibicí domácího mužstva a utkání bylo krátce po dalším ošetřování ukončeno. Zásah zdravotnice potřebovalo rameno Daniela Kereškéniho, který však zápas dohrál až do konce.

Domácí Petrovice zvítězili zaslouženě 75:22.

Výsledek ovšem zastínila již zmíněná zranění našich borců, kterým všichni přejeme brzké uzdravení.