Víkendové výsledky – muži

TJ Sokol Mariánské Hory: RC Havířov
32:5 (poločas 15:0, na pětky 6:1)

Nejteplejší a zároveň první tropický den letošního roku – takové panovali podmínky při benefičním přátelském utkání, které se hrálo jako rozloučení s Tondou Ondrejičkou.

Havířov přijel s 31 hráči a tak jsme při absenci 6 hráčů základu měli obavy o výsledek, i když ten nebyl tím hlavním, ale prestiž je prestiž. V utkání se loučil veterán Radek Selig, který se konečně dočkal toho, že si zahrál se svým synem a pomyslně mu předal dres s „10“. Radkovi děkujeme za celou hráčskou karieru !!! Doufejme, že Honza bude stejně úspěšný !

Havířov měl pro hru o osm hráčů více, což mohlo mít v tropickém vedru, které panovalo rozhodující vliv při „hokejovém“ střídání a absenci fyzické kondice způsobené koronavirovou pauzou.

Naštěstí hosté tuto supervýhodu nevyužili. Z našeho pohledu mělo utkání mnoho nedostatků na kterých musíme do začátku ligy zapracovat. Všech šest pětek položili rojnící a tak se musíme zaměřit na útok. Škoda neúčasti některých hráčů, zejména Pityho  Ochmana, který by ve zbytečně vyhrocené koncovce přispěl k nastolení pořádku a disciplíny na hřišti.

Poděkování rozhodčímu panu Petrovi Juřicovi,který odpískal utkání kategorie U 16 a pak i mužů, i když závěr ho moc nepotěšil, když hráči pozapomněli na chartu ragby ! Velmi potěšující byl výkon Tomáše Mocka, který odehrál své první utkání a bez střídání !!!

Sestava Sokolů:

Chalupa-Csernai-Dedek
Herman-Badura
Chromulák©-Šmíd-Veselka
Kotásek-Selig J.
Budela-Učeň-Kereškeni-Mocek
Marek
Střídali: Tyrpa, Selig R, Mališ,Hanus,Wolkovinsky,Kučera a Haltof

Lavička : Machytka
Fyzio: Čechová Kateřina
Trenéři: Čech Dalibor™, Rob Vann
Fotografky: Hejnalova Lucie® a Seligová Mirka®

Body:

Ostrava: Pětky- Veselka, Csernai 2 x, Chromulák, Badura a Haltof
KPP- Marek
Havířov: Pětka Třaslín

Děkujeme všem divákům za podporu v hledišti a budeme se těšit na celkové třetí střetnutí s RC Havířov – tentokráté už bude ligové o body a to v neděli 30.8. na v naší Ragby Aréně.

Dalibor Čech ®

Další články: