Výsledkový servis 16.-17.9. 2023 – mládež U10-U12

Zpráva z turnaje kategorie U10 v Bystrci. V sobotu 16. 09. 2023 jsme se za účasti Marka, Felixe, Toníka, Marečka, Řehoře, Justiny, Mikiho a Radima vydali na turnaj do Bystrce. Čekalo nás celkem 6 zápasu s hrací dobou 2 x 5 minut, což ve vedru, které nás celý den provázelo, bylo celkem dost. Velmi záhy po příjezdu nás čekalo derby s Havířovem, které dopadlo k naší radosti výhrou 6:2. Následoval zápas s Dragonem II, které naši rozběhaní kluci s Justinou přehráli 11:0. V třetím zápase nás čekal velmi vyrovnaný zápas s Olomoucí, která nás docela potrápila, ale nakonec Sokolíci zabrali a dorovnali na krásných 5:5. V tomto zápase si položil svou první pětku za U10 Miki (která nebyla tento den poslední). Ve čtvrtém zápase nás čekala Bystr White, kdy Sokolíci na nic nečekali a vyhráli 9:3. Kluci s Justinou hráli celý den skvěle, tak jsme se těšili na naše poslední dva soupeře … jenže v pátém zápase nás čekala RA Brno a v tomto zápase jsme bohužel místo pětek počítali zraněné hráče … bilance byla 4 z 8. 🙁 Po tomto zápase nás čekal ještě Vyškov 2, a vzhledem ke zraněním jsme si půjčili Honzíka z Olomouce (čímž mu děkuji za pomoc) a povolali jsme Fridu z U8. Všichni se snažili seč mohli, ale po tolika herních minutách, horku a zraněních jsme byli rádi, že už je konec. Všem moc děkuji za jejich úsilí, hráli opravdu skvěle a bylo vidět, že hrát opravdu chtějí a že je to baví … dokonce se vraceli i se zraněními a dokud to šlo, rvali se jak lvi. Všem zraněným přeji, ať se brzy zotaví a můžou nastoupit do dalších zápasů. Přítomným rodičům děkuji za podporu a pomoc nejen u zdravotníků. Dagmar Frydrychová® trenérka

Zpráva ž turnaje kategorie U-12 z Bystrce.

V sobotu jsme se za velkého horka zúčastnili turnaje v Brně.

Hned po příjezdu jsme zjistili, že nemůžeme počítat s hráči Zlína, kteří přihlásili vlastní mužstvo a tak jsme počítali a nakonec jsme dali dohromady vlastní devítku hráčů, byť bez možnosti střídat.

Ve skupině nás bylo šest mužstev, ale pořadatel udělal rozlosování 2×8 minut, takže jsme hráli tři utkání a s některými soupeři se nepotkali,což ale nevadilo, mužstvo si zahrálo 50 minut ragby a měli toho opravdu dost.

V prvním zápase nás čekalo derby s Havířovem. Soupeř měl pouze osm hráčů, takže jsme se domluvili a v rámci fair play jsme taky hráli v osmi. Po vyrovnaném boji jsme soupeře přetlačili a vyhráli 4-3.

Ve druhém zápase kluci a Alča narazili na mužstvo Zlína, které bylo posíleno hráči Dragonu.po vyrovnaném průběhu naše mužstvo nakonec ke konci zabralo a vyhrálo 5-3.

V posledním zápase nás čekal Vyškov béčko, opět posílené o hráče áčka. A průběh byl stejný jako v předchozím zápase vyrovnaný zápas s naší dobrou koncovkou a výsledkem byla výhra 5-3.

Nebudu hodnotit chyby ani dobré výkony, to proberu s Daliborem a Hankou, ale chtěl bych alespoň pochválit Jakuba Mráze a Alexe Grušku, na jejichž výkonech stála hra celého mužstva.

Turnaje se zúčastnili Jakub, Alex, Vojta, Alča, Sam, Lukáš, Tomáš,Jirka, Honza, moje maličkost a rodiče, kteří vytvořili dobrou atmosféru a fandili. Děekuji všem za účast.

Článek Učeň Pavel® , foto Jna Bolechová ®.