Výsledkový servis 2.-3.9. 2023- mládež U10-U12

Zpráva z turnaje v Žilině kategorie U-10.

V sobotu 2.9 jsme spolu s Havířovem vyrazili místo zrušeného turnaje v Olomouci do zahraničí a to do Žiliny. Sešli jsme se v sedmi hráčích(2x Marek, Řehoř, Felix, Justina, Tonda a posílila nás z osmiček Frida), stejný počet dětí nám ještě chyběl kvůli končícím prázdninami.

V turnaji jsme odehráli čtyři zápasy s bilancí 3 výhry a 1 prohra.kluci a holky porazili Krakov 4-1, prohráli s Olomoucí 0-8,porazili Havířov 11-0 a nakonec Žilinu 13-0.

Výsledky vypadají divoce, ale hrálo se 2×5 minut(někdy déle kvůli plynulosti hry) a tak skóre rychle narůstalo.v zápase s Olomoucí byla vidět sehranost a váhová převaha soupeře,kdy naši hráči bojovali,ale soupeř nás po několika fázích nakonec přehrál a zaslouženě vyhrál jak s námi tak celý turnaj.

Nedělám to,ale tentokrát musím vyzdvihnout Marka Suchance, jako našeho nejlepšího hráče.

Pro půlku mužstva to byl první turnaj ve starší kategorii a pro Fridu dokonce,,ostaršení“ a také první bod po nezištné přihrávce právě od Marka.

Věřím,že až se sejdeme v plné síle,tak úroveň naší hry půjde nahoru.

Chtěl bych poděkovat pořadatelům ze Žiliny, kteří byli velice ochotní a vstřícní, pro kluky připravili stan s dobrotami a nakonec všechny hráče ocenili medailemi a pohárem.

A ještě jedna věc se kterou jsem se setkal poprvé. Kluci z Žiliny a Piešťan(společné mužstvo)po zápase poděkovali za zápas,poděkovali rozhodčímu(mně)a poděkovali klukům za zápas.Llíbilo se mi to.Poté jsme se báli do autobusu,maminka Petra z Havířova nakrájela výbornou buchtu a v šest jsme předali děti.

Děkujeme všem dětem a rodičům za účast, výkony a fandění a připomínám, že příští sobotu se koná turnaj u nás doma.

Za trenéry Dáša a Pavel.

Článek Pavel Učeň® foto Dáša Frydrychová ®a web Žilina rugby bears

U12 v cizině.

V sobotu 2.9. jsme v závratném počtu 6ti kluků, kteří se toho ale vůbec nezalekli a bojovali nad očekávání trenérů, vyrazili na turnaj do Žiliny. Byla to náhrada za turnaj v Olomouci, kam se přihlásilo málo týmů a tak se zrušil. Do plného počtu jsme si vždy sice museli půjčit (tímto ještě jednou děkujeme Havířovu, Olomouci a domácí Žilině za pomoc), ale i tak se na zápasy šlo dívat a bylo k vidění pěkné ragby. Tento turnaj nám ukázal, na čem dále pracovat. Rozhodně jsme se v cizině neztratili a těšíme se na další měření sil . Velké poděkování pořadatelům za super zorganizovaný turnaj . Poznali jsme spoustu nových kamarádů a moc se těšíme až nám Žilinští Medvědi oplatí svou návštěvu u nás v Ostravě.

Článek Trenérka U 12 Hana Běhalová®

foto manažerka týmu Jana Bolechová® a další.

Zároveň všechny co nejsrdečněji zveme na domácí turnaj, který se koná v sobotu 9.9. 2023 na hřišti Raisova 12 a je jedinou šancí pro rodiče, prarodiče, strejdy, tety a všechny příznivce aby viděli své borce na domácím poli.

Další články: