Výsledkový servis 23.-24.9. 2023 – mládež U10-U12

Zpráva z turnaje U10 v Havířově.

Dnes nás čekalo tak trochu deja vu z jarní části sezóny – nízká teplota a déšť. Nicméně to nikoho ze Sokolíků neodradilo a s velkým nadšením se vrhli na své první protihráče z Olomouce, a to tak, že doslova. Odměnou byla výhra 8:1. Další soupeř z Vyškova nás potrápil trochu víc – výsledek 7:4. V dalším zápase nás čekal Dragon, který na první pohled působil jako naši starší bráchové, ale Sokolíci si to srovnali v hlavě a vyhráli 8:0. Následovalo derby s domácím Havířovem, které jsme přehráli 6:0 a nakonec nás čekal souboj se Zlínem. Pokud nám přišel Dragon jako starší brácha, tak nevím, jak popsat zlínské hráče … Přesto Sokolíci pochopili, že nejlepší je skládat za nohy a ono to půjde … a taky, že šlo a výsledkem byla zasloužená výhra 4:1. Tento zápas byl dnes TOP – Sokolíci ve složení Toník, Víťa, Felix, Kuba, Miki, Řehoř, Radim a Justina ukázali skutečnou týmovou hru a všem výše uvedeným patří VELKÉ DÍKY a RUGBY ZDAR!!!

Článek Dagmar Frydrychová® – trenérka U 10, Foto Nikola Česelská® a Dagmar Frydrychová®

U12 v Havířově

Skoro domácí hřiště nás přivítalo krásným ragbyovým počasím- cca 15 stupňů a déšť. Dost jsme ocenili vlastní stan, díky kterému jsme alespoň mezi zápasy mohli být v suchu a nepršelo nám na hlavy. První zápas proti Olomouci jsme remizovali 2:2, naše spící panenky na hřišti jsem omlouvala “syndromem prvního zápasu”, ovšem remíza a stejně “akční” pohyb na hřišti během druhého zápasu proti Havířovu už omluvit nešel. Třetí zápas proti Ragby Academie Brno jsme prohráli po chybách jednotlivců, kterým se nechtělo moc skládat. Poslední zápas s Dragonem to samé- chyby jednotlivců nás stáli výhru, kterou bychom si zasloužili. Ani obětavá hra Saši, Saši a Alči to bohužel nezachránila. Každopádně- až mi uschnou poznámky- víme, na čem pracovat dál, děkuji všem 11 hráčům a hráčce, Tomovi a Lukášovi za asistenci.

Článek Hana Lokajová® – trenérka U 12, foto Karel Frydrýšek ®

Po krátké videokonferenci trenérů miniragby jsem zjistili, že příčinou neúspěchu kategorie U 12, byla tlaková níže, která se vytvořila nad kanálem La Manche a v době turnaje přecházela nad Havířovem, připočteme- li k tomu i mokrý trávník, špatného rozhodčího, zimu pokles koruny, tak výsledky nemohli dopadnout jinak.

PS- tréninky U 12 příští týden jsou v úterý i čtvrtek (státní svátek) v 16,00.

Budeme se těšit H ꝸ D

Další články: