Výsledkový servis 9.-10.9. 2023 – mládež U10-U12

U 12 – I.turnaj OPM Ostrava

Druhý turnaj přeboru Moravy se již podařilo uskutečnit, když ten první termínově zasahoval ještě do školních prázdnin a mnohé kluby nestačili dát svá mužstva dohromady, což je celkem logické a opakuje se to každý rok. Tentokrát přijeli do Ostravy všichni mimo kamarádů z Olomouce, kteří slavili své výročí klubu a Dragonu, který si jde svoji cestou.

Celkem bylo přihlášeno v kategorii U 12 šest týmů, ale Vyškov nakonec nebyl schopen postavit své dva přihlášené manšafty, vidle jim do jejich snažení hodili rodiče hráčů se svými odjezdy na chaty a k babičkám. Vypadlý tým nahradilo mužstvo BARBARIENS pod vedením Zlínského trenéra Dana Hlaváčka. Celkem se více jak 70 děvčat a chlapců představilo v 15-ti utkáních z nichž převážnou část odpískal Max Frydrych, za pomoci Jirky Jurečky, za což si zaslouží poklonu a poděkování. Nepískali bez chyb, ale nikoho neprotěžovali a byl to výkon spravedlivý, bohužel jsou mezi trenéry i tací, kteří od prvního hvizdu jen řvou, kritizují a nadávají a sami by neodpískali ani odjezd vlaku z hlavního nádraží. Jasný případ pro Dr. Chocholouška.

My jsme z pěti utkání podlehli Bystrci, v úvodním zápase, ale v těch dalších se náš výkon zlepšoval a nenašli jsme přemožitele. Hra našeho týmu byla pohledná, i když máme co zlepšovat zejména ve skládkách a zvýšené agresivitě. Děkujeme i Albertovi s Kubou, dvě posily na turnajovém hostování ze Zlína, se kterým budeme na podzim spolupracovat, abychom mohli odehrát všechna utkání, až začnou školy v přírodě, narozeniny babiček a další veledůležité akce mající přednost před sportem.

Dnešní turnaj ovlivnilo velmi velmi teplé počasí a tak po pěti zápasech toho měli všichni až po krk.

Ale všichni shodně tvrdili, že si to užili a sport je bavil ! Premiéru si na dnešním turnaji odbyla Alenka Keprtová, kterou ragby chytlo za srdíčko a bylo by fajn, kdyby u něj zůstala. Pomohlo by i kdyby měla v týmu i další kamarádku a nebyla jedinou růžičkou mezi trním. Ale i to má svou výhodu.

Ragby se hraje na tři poločasy a ten náš se také odehrál v klubovně – Honzík slavil své 10. Narozeniny a maminka Jana a taťka Petr připravili pro všechny neobyčejnou oslavu s přebohatým rautem.

Nádherná sobota s přidanou hodnotou utkání z Francie kde probíhá 10. mistrovství světa. A kdo ví, možná za 10-20 let naše sportovní naděje taky uvidíme na šampionátu. Ale než se to stane tak příští sobotu je uvidíme na Bystrci, kde kolotoč turnajů U 12 pokračuje.

Článek Dalibor Čech® trenér U 12, foto Tomáš Keprt ®a Petr Menkal®

U 10 Ostrava – domácí turnaj

V sobotu 09. 09. 2023 jsme se zúčastnili domácího turnaje. I když ještě ve čtvrtek účast týmu nevypadala zrovna optimisticky, nakonec se turnaje v kategorii U10 zúčastnilo, s velkým přispěním Bystrce, sedm týmů. Ve složení Marek, Felix, Kuba, Vítek, Toník, Radim, Justina, Mareček a Řehoř jsme odehráli 6 zápasů. Nejdříve nás čekaly 3 týmy z Bystrce, kdy s týmem Orange jsme dlouho hráli velmi vyrovnaně, ale nakonec jsme podlehli 0:4, s týmem Black 0:6, jakoby značka „Bystrc“ byla nějaká začarovná, ale s týmem White jsme nakonec vyhráli 7:0. Dále nás čekal Vyškov, kdy jsme podlehli 2:6, remíza s RA Brno 5:5 (i když velmi těsně) a nakonec výhra v derby s Havířovem 10:0. Tým se nám stmeluje po odchodu hráčů do vyšší kategorie a příchodu hráčů z kategorie nižší, ale je vidět, že se jim to úspěšně daří, což nám mohou předvést hned příští týden právě v již zmiňované Bystrci.

Trenéři Pavel Učeň a Dagmar Frydrychová.

Další články: