Výsledkový servis – mládež U10

Sobota 6.5.

Zpráva (U10) ze svazového turnaje pořádaného Sokolem Ostrava!!! Mar. Hory

Sobotní zamračené ráno 6.5.2023, ragbyový stadión v Ostravě – Mariánských Horách ožil dlouho očekávaným domácím turnajem mládeže – Turnaj přeboru Moravy kategorie U8, U10 a U12. Hřiště byla krásně připravena a okolo 9 hodiny se šatny začaly otřásat v základech při hromadném příjezdu klubů z celé Moravy (s výjimkou RABu). Naši mladí sokolové kategorie U10, jmenovitě: Saša, Kuba U., Mára, Víťa S., Honza, Feli, Tom, Víťa G., Luki a Kuba Č., se v rámci své kategorie utkali postupně se soupeři z Olomouce, Zlína a Brna Bystrce.

V 10 hodin, po poradě vedení turnaje s trenéry, byly před třetinou tribuny napěchované diváky, dokonce i s krásným transparentem – „Fandíme Rugby!!! Sokol Mar Hory“, vykopnuty míče v prvních utkáních. Naši se v tom svém střetli s týmem RC Olomouce. Během pár minut naši sokolové vedli 2:0 a započali jsme kolotoč střídání. Když skončil, tak se skóre ustálilo na hodnotě 5:2 pro Ostravu.

Po pauze a občerstvení (pozor na řízky! :)) se v 11 hodin kluci utkali s týmem RC Zlín. Ačkoliv jsme mraky a déšť silou vůle všichni tlačili ven z hřiště, začaly padat první kapky. To bylo ovšem klukům úplně jedno a zápas měl průběh podobný tomu prvnímu, 4:2.

Před 12tou hodinou začalo už seriózně pršet. Občerstvení a v dobré náladě Ostraváci smetli Brno Bystrc B poměrem 6:0, zatímco rodičové ochotně drželi deštníky rychle střídajícím hráčům!

Ukončení turnaje se odehrálo okolo 14té hodiny a po předání sladkých odměn, každému z týmů, se strhla ragbyová tlačenice poté, co bylo vyhlášeno, ať se dostaví ten, kdo chce nanuk. Něco podobného jsem v tomto měřítku nikdy neviděl!

Pokračování se odehrávalo v klubovně, kde byla každému hráči předána za odměnu krásná ragbyová medaile. Všem dětem zářily oči nadšením a neřídícím rodičům po pár kapkách sodovky pro dospělé, taky. Pod modrou oblohou a sluncem v duši, se ještě dlouho diskutovalo, děti skákaly na trampolíně a všechno bylo bezva. A tak to má být.

Velké poděkování vedení ostravského Ragby za organizaci; rodičům za naprosto dokonale pohoštění, fandění a zmiňované držení deštníků!; trenérům; zúčastněným klubům a v neposlední řadě i ragbyovým bohům, kteří nás dnes „zalili, jen tak napůl“. Ragby zdar!

Všichni za jednoho a jeden za všechny.

Článek trenér Petr Menkal® foto archiv rodičů ®

Další články: