Výsledkový servis – mládež U10

Turnaj U 10 v Brně Bystrci

8.10.2022 -Památný den sokolstva je poctou všem členům a členkám Sokola, kteří během téměř 160 let existence našeho spolku obětovali své životy v boji za svobodu, demokracii a samostatnost. Od roku 2019 je zařazen do kalendáře významných dnů České republiky.

My jsme ho oslavili sportem a to dalším z řady turnajů, který nás tentokrát zavedl do jihomoravské metropole. V kategorii U 10 soupeřilo celkem 10 týmu rozdělených do dvou skupin.

My jsme se ve skupině A postupně poměřili s týmem RA Brno, který jsme na úvod turnaje porazili 3:1. Asi nejhezčí utkání z naší strany, byli jsme plní sil, které časem ubývali. Druhý zápas s Vyškovem jsme prohráli 4:0, soupeř byl důraznější. Důležité utkání, které mělo mít vliv na konečné pořadí ve skupině jsme s Olomoucí remizovali 2:2, roli zde sehrál špatný výkon sudího, ale to je trvalá bolest žákovských turnajů. Poslední utkání s Bytrcí nám ještě dávalo naději na lepší umístění ve skupině, ale domácí Bystrc nenechala nic náhodě a prohráváme 4:1.

Díky horšímu skóre, po dvou 4 bodových porážkách končíme ve skupině o skóre na čtvrtém místě a hrajeme o celkové 7. místo v utkání proti našim nejlepším kamarádům z Havířova. Vyhráváme 3:1 a končíme na 7.příčce. Celkové shrnutí : 2 x výhra, 2 x prohra a 1 x remiza-zlatý štřed.

Turnaj se hrál v netypickém čase, odpoledne, na což kluci nejsou zvyklí a bylo to na jejich únavě znát. Před turnajem proběhlo školení nových sudích a zde velká poklona před Milanem Heitmannem a hlavně před Tony Novakem. Oba jako mentoři řídili mladé adepty a pokud se mýlili, nebo přehlédli jejich verdikt opravili..To je skvělá cesta ! Bohužel když odjeli opět se týmy stali pokusnými objekty pro absolutně nezkušené rozhodčí, kteří rozhodně nebyli připraveni na řízení zápasů a na turnajích by se měli objevit až si to vyzkouší během tréninků. (perličkou byl dokonce uražený odchod nové adeptky, která opravy zkušeného mentora neunesla) Ušetřili by nervy nejen sobě, ale i trenérům a ostatním. Učený z nebe nespadl, ale vše chce svoje.

Velké poděkování všem rodičům za doprovod a pomoc při turnaji.

PS naše U8 s Pavlem Učněm skončila na místě 3. – velká gratulace.

Článek Dalibor Čech®- foto Dalibor Čech ®a doprovod rodičů-děkujeme.

Další články: