Výsledkový servis – mládež U12

Sobota 14.5.

Dne 14.5 odjeli za nádherného počasí naši sokolíci v kategorii U12 na turnaj do Vyškova.
Jelikož jsme měli dostatek času, tak jsme si dali rovnou lehký tréning na zahřátí (přece jen víme, že kluci mají pomale starty a pak se zlepšují), který klukům pomohl začít vnímat.
První utkání nás čekal kvalitní domácí soupeř Vyškov. Utkání začalo rychlou pětkou pro domácí. Následovala tvrdá hra, která se přelévala z jedné strany na druhou, avšak soupeř opět skóroval. Kluci se však nesložili a po krásném úniku Míši Klagy, který sice nedošel do brankoviště, ale z následující skrumáže to tam kluci dotlačili. Opravdu nám chyběl už jen čas a ten nezastavíme. Konečný stav 2:1 pro domácí.
Na další utkání jsme čekali skoro hodinu, a ikdyž jsme je upozňovali, aby v takovém počasí odpočívali a sledovali zápasy ze stínu, neposlechli a postavili si svou hlavu…
Druhé utkání bylo s Bystrci 1, ve zkratce měli jsme na ně. Kdyby jsme hráli aspoň z poloviny tak dobře jak s Vyškovem. Bohužel nesoustředěnost a vyčerpání z hloupostí před zápasem udělala své. Osobní skládky, kolektivní obrana, běhy do outu místo do brankoviště. Naštěstí výsledek nebyl tak hrozný 4:1 pro Bystrc 1.
Třetí utkání bylo s RC Dragon, kluky jsme si dokázali pohlídat. Sice jsme opět čekali 40 minut, ale lehký trening opět pomohl. Opět fungovala komunikace, obrana, získávali jsme balón a už to opět vypadalo jako ragby. Celý zápas jsme vedly 1:0 avšak v posledních minutách si Dragon tu pětku vydobyl. Stav 1:1.
Jelikož jsme byli skórově lepší jak Dragon, mohli jsme si zahrát o 5.místo.
Tam jsme narazili na Ragby.akademii Brno RAB, na posledním turnaji jsme je lehce porazili, ale to bylo minule. Kluci se museli snažit a opravdu bojovat o každý metr s jejich obranou. Díky 2 průnikům jsme nakonec uspěli 2:0 pro Ostravu.
Konečné 5.místo z 8. startujících.
Chceme poděkovat všem kdo s námi vyrazili, po takové době. Škoda minulého turnaje, ale nyní musíme hledět vpřed a to je domácí turnaj 21.5. Kde musíme ze sebe vydat maximu. Ještě jednou díky klukům a i rodičům, kteří jeli s námi. V-V