Výsledkový servis- muži+U18

Letní pohár byl opravdu letní !!

V neděli 20.6.2021 proběhl v Ostravě Mariánských Horách Letní pohár mužů v olympijském ragby 7ś.

Z turnaje se odhlásil tým Vyškova a tak, aby se nemusel měnit už připravený rozpis turnaje, nahradili chybějící tým junioři U 18 pod vedením trenéra Jardy Kaňáka. Pro ostravské seniorské ragby to byla první akce po rozvolnění, ale trenéři Dalibor Čech a Rob Vann i tak nemohli počítat se všemi hráči.

Start některých ovlivnili maturity či státnice, jiní dali před sportem přednost rodinným akcím a někteří jsou nezvěstní a ještě nezareagovali na skutečnost, že se trénuje a hraje.

Favoritem turnaje byl tým RK Petrovice, který potvrdil předpoklady a turnajem prošel bez porážky a se čtyřmi výhrami si odvezl do Prahy pohár pro vítěze. Naši senioři porazili těsným výsledkem RC Havířov a se štěstím i naše juniory U 18 a tak v konečném pořadí dosáhli na stříbrné pozice. Na „bedně“ skončili i sousedi z Havířova, kteří získali 6 bodů za vítězství nad Bystrcí a remíze s U 18 i když pouze o skóre. Čtvrté místo a velká radost pro naše juniory za vítězství nad Bystrcí a remízu s Havířovem získali Sokolíci 6 bodů a jen díky horšímu skóre se na pomyslnou „bednu“ nedostali. Ale i tak krásný dárek ke dni otců pro přihlížející táty !

Za očekáváním zůstala RC Bystrc, která skončila na místě pátém a na turnaji porazila pouze naše muže. Turnaj se hrál slušně, padla pouze jedna žlutá karta, kterou si do Havířova odváží Filip Filipjak.

Všichni hráči zaslouží absolutorium za předvedené výkony, v úmorném vedru strávili na hřišti 3 a půl hodiny a 10 utkání bylo pěkným zážitkem i pro věrné diváky, kteří přišli povzbudit hráče na turnaj.

Poděkování arbitrům panu Jiřímu Jíšovi a Petru Juřicovi –každý pět utkání s přehledem – klobouček pánové.

Tým TJ Sokol Mariánské Hory – muži :

Havránek, Chromulák© , Šmíd,Chalupa, Badura,Mocek,Kereškéni,Kotásek,Urbánek,Stalcer,Ochman

Voda: Selig

Trenéři: Dalibor Čech a Rob Vann

Hráč turnaje TJ Sokol muži : Daniel Kereškéni

Tým TJ Sokol Mariánské Hory  U 18:

Tyrpa, Žižka, Tichý, Palyza, Ďurovec, Šípek, Šmíd R. Sedlár, Mrkvica

Voda: Svrčina

Foto: František Baláček

Catering : Vlasta Madry

Souvenirs shop: Igor Křižánek

Timekeeper : Dalibor Čech

A skvělé publikum pod taktovkou ředitele fan clubu Jirky Šimkoviče !!!

Konečné pořadí:

1. RK Petrovice 16 +121

2. TJ Sokol M.Hory 8 -18

3. RC Havířov 6 -33

4.TJ Sokol U 18 6 -31

5.RC Bystrc 4 +3

Příští sobotu vyjíždí muži do Olomouce na 1. Prezidentské 7ś !

Další články: