Výsledkový servis – PYRF

Zpráva z turnaje PYRF v Praze kategorie U-8.V sobotu 9.4 jsme se zúčastnili největšího turnaje v této kategorii, který se koná v České republice.Turnaje se zúčastnili hráči Sládeček Vít,Suchanec Marek,Česelský Jakub,Kašperlík Tonda,Uhlíř Jakub a Frydrych Felix.jako trenéři a doprovod jel Dalibor, Pavel a Dáša.Vyjeli jsme ráno po páté hodině a na hřiště dorazili kolem deváté.Po rozcvičce, připomenutí pravidel a povzbuzení jsme kluky poslali na hřiště,abychom vzápětí zjistili,že všechno co jsme jim řekli stejně hned zapomněli.Naším prvním soupeřem bylo mužstvo Říčany,, B“. kluci bojovali,ale chvíli trvalo, než se přizpůsobili stylu rozhodování rozhodčího a výsledkem byla prohra 2-3.V dalším zápase se kluci už rozehráli a porazili Pragu,,B“ 7-1.Po přestávce jsme narazili na mužstvo Petrovice,,B“.ve vyrovnaném a bojovném utkání jsme nakonec vybojovali vítězství 3-2.V posledním zápase skupiny si naši hráči mysleli, že už to půjde samo,hráli sami na sebe, nenahrávali si a výsledkem byla utrápená remíza s mužstvem Slávie 1-1.Tyto výsledky nás zařadili na druhé místo ve skupině a tím pádem o zápasy ve skupině o 7 až 12 místo.Po obědě jsme začali naše působení ve skupině o umístění zápasem s mužstvem Sparty.kluci bojovali naplno,Makalu,ale bohužel bodem v posledních sekundách jsme prohráli 2-3.V dalším zápase s domácím mužstvem Pragy jsme těsně před koncem vedli o dva body,ale opět jsme nezvládli konec zápasu a výsledkem byla remíza 4-4.Poté jsme narazili na mužstvo Babice.nechci si ztěžovat na rozhodčí,ale toto utkání se mladému chlapci,co tento zápas pískal opravdu nepovedlo.Babice byly lepší a vyhráli by asi stejně,ale rozhodčí dělal chyby,kdy kluci nevěděli co mají hrát nebo nehrát a výsledkem byla prohra 2-5.Po přestávce,kdy jsme minulý zápas hodili za hlavu, nás čekal zápas s RA Brno.tady se ve vyrovnaném zápase přiklonilo štěstíčko na naší stranu a byla z toho výhra 4-3.I když už byli kluci unavení,do posledního zápasu s mužstvem Úžic(městečko poblíž Prahy),za které hráli většinou holky,jsme je vybudili tím,že když s holkami prohrají,tak se jim bude každý smát.kluci hráli pěkné a po velké převaze vyhráli 3-1.A pak už nás čekalo vyhlášení pořadí,diplom, 🏅 a taky nějaká sladkost.kluci se umístili na  10 místě,což při účasti 26 týmů je velice hezké.A pak už se jelo domů.pokud jsme si říkali, že kluci budou po dlouhém turnaji unavení a budou ve vlaku v klidu,tak nás do pěti minut po nástupu do vlaku vyvedli z omylu.ale naštěstí jsme je zavřeli do samostatného kupé a pak dělali, že jsme nedoslýchaví.Ale vážně.kluci sehráli 9 zápasů, což bylo dohromady 50-55 minut v počasí,kdy chvíli pršelo,svítilo slunce,do toho foukali.ke konci turnaje už toho měli dost a trenéři by jim za výkony chtěli poděkovat.naším nejlepším hráčem byl Marek Suchanec.Z turnaje si určitě všichni vzali nějaké ponaučení.

Dne 9.dubna naší sokolici z kategorie U12 vyrazili, na PYRF (Prague Youth Rugby Festival) do Petrovic.
V kvalifikační skupině byl naším prvním soupeřem RC Praga Praha. Hra byla velmi vyrovnaná a nedali jsme Pragovce nic zadarmo. Avšak ta si počkala na naší chybu, a využila své rychlosti a přečíslení. Po následném výkopu však, kluci zaspali a nevyběhli v rovině a dali čas vymyslet útočnou akci, která skončila pětku pro soupeře. Z našich chyb jsme se poučili a hra se vratila na začátek, kdy jsme si hráče už pohlídali a proto byl konečný stav 0:2.
Druhý zapas nás čekal AMMOR Sport, pro nás né tolik známý soupeř, se kterým hrajeme opravdu málo, což je škoda. Byl to opět vyrovnaný zápas kdy jsme si během pár minut položili navzájem pětky. A začal boj jen o trpělivosti. Naštěstí sokolíci vydrželi, a po přetlačení v rucku a průniku Kuby Kloknera jsme se radovali z první výhry. Bohužel poslední.
Posledním soupeřem byl Heidelberger RK (Ger). Ikdyž jsme se dívali na jejich zápasy a našli silné stránky a herní plán byl jasný (hrát do druhé strany). Kluci jako by neposlouchali a neustále zkoušeli jít přes zed, kde jsme ztraceli balóny. Proto byl stav jasný a můžeme být rádi, že nebyl vyšší 3:0 pro Němce.
Následoval oběd, a dlouhá pauza doprovázena speciálním počasím objednaným na zakázku. Za pár hodin jsme zažili déšť, sluníčko, sníh a dokonce i kroupy 

:-)

Po obědě jsme se dostali do skupiny výkonnostně stejných Plate B a mohli jsme si lépe. Po dlouhé pauze, kdy si kluci mohli odpočinout a nabrat síly, se bohužel spíše vyšťavili a do utkání s Berliner rugby club (Ger). Sice jsme otevřeli skóre a položili první pětku, ale to tak bylo vše. Kluci zapomněli skladat, a když už skládali tak neustále vysoko a byli jsme za to trestání. Když nemáme balón nezahrajeme si. Konečný stav 4:1 pro Berlín.
Druhé utkání s klubem RC Sparta Praha. Soupeř využil toho, že jsme neměli žádného zadáka a chytrým překopem a následným položením otevřel skóre. Pak přišla další po přetlačení v rucku. Což byl i konečný stav 2:0. Na to, že jsme převážně jen bránili, kvůli trestným kopům za vysoké skládky můžeme za to být i rádi.
Poslední utkání, které následovalo byl RG Heidelberg (Ger). Po proslovu, kdy jsme jim vysvětlil ať tam nechají vše, tomu tak i bylo. Sice jsme prohráli doslova v posledních 20 sekundách, kdy jsme se starali o 2 zraněné hráče a nestíhali doplnit ze střídačky. Přišli 2 rychle přihrávky na křídlo a položení k praporku. Stav 1:0.
Věříme, že si to kluci užili, Ikdyž to tak bodově nevypadá. Víme kde se zlepšovat, když nesložíme hráče normálně za pas, budou vysoké skládky a když nemáme balón nemůžeme hrát a pokládat pětky. Proto jsme obsadili konečné 17. místo z 26. Ragby zdar.

Další články: