Zpráva z turnaje ORF v Olomouci

V sobotu 30.9 jsme si zajeli zahrát ragby do Olomouce kde se konal Olomoucký Festival Ragby „ORF“, je to celorepublikový turnaj, podobný pražskému PYRFU,kde si můžeme zahrát se soupeři,se kterými se běžně neutkáváme.Bohužel účast byla poznamenána delším volnem a tak se dost oddílů odhlásilo a na počtech hráčů to bylo poznat taky.My jsme obsadili kategorii U-10 a tři hráči s kategorie U-12(Honza a dva Alexové) hráli za mužstvo Olomouce,se kterým získali bramborové čtvrté místo.

V U-10 se sešlo osm hráčů a tak jsme osmiletou Frídu prodali do osmiletých do Havířova za řízek s bramborem, kde si zahrála více než ve starších.

Turnaj nás přivítal deštivým počasím, které nám ale díky dobrým výkonům přineslo štěstí.ale nutno dodat, že mu mužstvo šlo svým výkonem naproti.

V prvním zápase mužstvo zahnalo naše obavy z mužstva Tatry Praha a po bojovném výkonu zvítězilo 4-2. Ve druhém zápase jsme narazili na Vyškov, který se s námi pral o vítězství do poslední chvíle,ale naši sokolčata soupeře přetlačili a vyhráli 2-0. Poté nás čekal Dragon Brno.po výrazném vítězství nad tímto mužstvem na minulém turnaji jsme kluky upozorňovali, že každý zápas se hraje znovu od začátku, ale místo abychom soupeře rozběhali,tak jsme se s fyzicky silnějším soupeřem začali tahat o šišku ve skrumážích a nakonec byli rádi za vyrovnání na 2-2 v samém závěru zápasu.Na závěr skupiny nás čekal Říčany.bojovali jsme,provedli spoustu skládek ale soupeř byl lepší a porazil nás 4-0.

Tímto jsme jako druzí ve skupině narazili v playoff na vítěze druhé skupiny a to Bystrc Brno.

S mužstvem, které už delší dobu hraje nejlepší ragby v mládeži na Moravě, mužstvo bojovalo jako o život,aby nakonec prohrálo podle rozhodčího 1-3 a podle nás 1-4.ale to nic nemění na tom,že zatímco všechny ostatní mužstva byla Bystrcí výrazně poražena,naši kluci a holka můžou mít hlavu nahoře.

A tak nás čekal souboj o třetí místo s Ragby akademií Brno, tedy se soupeřem, který nás na turnaji v Ostravě výrazně porazil.mužstvo jsme povzbudili,řekli, že po výkonech na turnaji se nemají čeho bát a výsledkem byla po velkém boji výhra 2-1 a zisk třetího místa z jedenácti účastníků.

Chtěl bych poděkovat všem hráčům a to Justince, Adamovi, Řehořovi, Markovi, Toníkovi, Kubovi a Felixovi za výkon, bojovnost a že udělali radost sobě, rodičům, trenérům a že hráli pěkné ragby.

Díky taky všem přítomným rodičům za dopravu na turnaj a za fandění.

Chtěl bych napsat ještě jednu věc -ani na jednom turnaji jsme nehráli ve stejné sestavě a také v nejsilnější sestavě.a tak jsme na příští týden zrušili turnaj na Dragonu, kluci si odpočinou,vy si je můžete užít a za čtrnáct dní nám je pustit na turnaj do Prahy na PYRF,kde bychom měli rádi nejsilnější sestavu.

Popřemýšlejte o tom, díky. Trenéři U 10 Pavel Učeň a Dáša Frydrychová

Článek Pavel Učeň® foto dodali rodiče hráčů®

Velké poděkování manažerce U 12 paní Janě Bolechové za patronát našich třech mušketýrů z kategorie U 12, které jsme zapůjčili do týmu Olomouce a získali 4. Místo.

Škoda, že se konal turnaj uprostřed čtyřdenního volna a mnoho rodičů mělo jiný program.

Další články: