Zprávy turnajů nejmladších.

Ohlédnutí za Ostravským turnajem. Dne 20.4 proběhl turnaj v Ostravě. Počasí nebylo našemu snažení nakloněno a bylo jen těsně nad bodem mrazu cca 3°C. Komplikace se na nás lepily jedna za druhou, přesto se rugby komunita ukázala jako velmi odolná a turnaj se nakonec povedl. Měli jsme jen jedno hřiště na každou kategorii a tak se turnaj protáhl do cca 15:30. Jak to bývá zvykem, rodiče našich ostravských dětí donesly hromady upečených dobrot a všechny děti jsme pohostili zdarma. V kategorii U12 bylo k vidění spousty hezkých a vypjatých utkání. I přes stálý déšť jsme odehráli hezké zápasy a děti ukázaly, že mají bojovné srdce a spousty odhodlání. Snad nám na další rok bude přát počasí. Trenér U12 Tomáš Keprt

Turnaj v Olomouci. Dne 27.4. se uskutečnil turnaj dětí kategorie U10 a U8 na hřišti ragbyového klubu Olomouc, který byl obzvláštněn turnajem old boys, kdy jsem za Moravskoslezské orli nastoupil i já a děti mohly vidět to pravé ragby.💪😁Já s Dášou jsme dostali na starost obě kategorie, což by nebyl takový problém, kdyby se těsně před zahájením nezměnil rozpis těchto kategorií a my jsme museli řešit časové prolínání těchto kategorií. Toto vše se zvládlo, ale asi vlivem prvních jarních paprsků slunce byly děti v obou kategoriích roztěkané, nesoustředěné a to bylo znát i na jejich herním výkonu, kdy obě kategorie si shodně připsali 2 prohry a 1 výhru, kdy průběhy jednotlivých utkání U8 a U10 probíhaly jak přes kopírák a teprve v posledním ze zápasů obě mužstva předvedla, co v nich skutečně je, a ukázala svoji sílu a potenciál do dalších zápasů.💪👍 Následující 3 utkání týmů old boys byla proložena 3 utkáními kategorie U14, která bohužel nemá svoji ligu, a tak si alespoň mohla takto zahrát, což všichni zúčastnění ocenili. 👍 Je třeba touto cestou poděkovat všem rodičům, kteří zde přivezli své děti, po vlastní ose, za podporu a pomoc při zajištění plynulé organizace při zapase jejich dětí. Děkujeme všem.👏👍 Trenéři Igor a Dáša.

Turnaj ve Vyškově
Dne 4.5 jsme se s U12 vypravili vlakem do Vyškova. Měli jsme naplánovány 3 zápasy. Bohužel nás jelo jen 8 (hraje se v 10) a tak jsme si museli půjčit hráče z jiných týmů. Děcka se snažili, ale projevila se naše největší slabost a tou je fyzička. Ve všech zápasech jsme první poločas vyhráli, v druhém se ovšem projevil nedostatek hráčů a nemožnost střídat. První zápas s Vyškovem jsme nakonec prohráli 6:3, druhý se Zlínem jsme remizovali 3:3 a s Bystrcí black jsme vyhráli 5:1. Děti se snažili a rozhodně je vidět posun v taktice i myšlení dětí. Děkuji všem rodičům za pomoc a krásnou atmosféru. Další týden bude mít U12 pauzu, pak se děti sejdou na turnaji 18.5 ve Zlíně. Trenér U12 Tomáš Keprt

Sobota 04. 05. 2024 – turnaj ve Vyškově. Na tento turnaj jezdíme tradičně vlakem i s velkou základnou rodičů. Ani tentokrát tomu nebylo jinak. Kategorie U10 byla přihlášena do kategorie Major a natěšena tak na své soupeře. Byť nás bylo v rozpise 6, čekaly nás dle nových pravidel Unie „pouze“ 3 zápasy s hrací dobou 2 x 8 minut, navíc s lehce nepřesnými časy, takže Sokolíci na své první soupeře nastoupili lehce zaskočeni o půl hodiny dříve než bylo uvedeno To jim však nebránilo v tom, aby Bystrc Orange při velmi vyrovnaném zápase porazili 6:5. Aby nebylo Bystrce málo, dalším soupeřem byl jejich Black tým. Na ten Sokolíci vlítli jak líté saně a převálcovali je 11:1. Elegantní způsob jak Bystrci vrátit úder! (pozorný čtenář jisté ví). Jako třetí na nás čekal tým Zlína, kdy už byla znát nepatrná únava všech hráčů a po lehké diskuzi trenérů skončil tento duel remízou 4:4. Odměnou hráčů za tento turnaj byl kromě naší velké radosti, nanuk od Igora a slova Pavla DALO SE NA TO DÍVAT👍👍 Sokolíkům a přítomným rodičům za tento úžasný den ještě jednou velký dík!!! Dáša a Igor

Zpráva že svazového turnaje kategorie U-8 ve Vyškově.
V sobotu 4.května jsme vyrazili na turnaj směr Výškov.někdo autem,někdo vlakem,ale hlavní bylo, že jsme všichni byli zdraví a tím pádem byla poprvé k dispozici nejsilnější sestava.
Mužstvo jsem přihlásili do silnější skupiny, jelikož jsem věřil,že pro holky a kluky je lepší hrát s těžšími soupeři i za cenu toho, že zápasy budou vyrovnanější,budou děti,, více bolet“a třeba i prohrají,ale je lepší hrát vyrovnané zápasy.
V prvním zápase jsme narazili na mužstvo Bystrce Orange,což bylo vlastně áčko Bystrce.
Ve vyrovnaném zápase,kdy jsme dvakrát vyrovnali náskok soupeře jsme nakonec podlehli 5-7.z naší strany jsme udělali spoustu přehozů,kluci a holky chtěli hrát individuálně a prostě jsme udělali více chyb než soupeř.
Před druhým zápasem s Vyškovem 2, který ale byl jejich áčko jsme si promluvili o chybách co jsme dělali a plní odhodlání jsme na soupeře vletěli.a ouha.než jsme se rozkoukali,tak jsme prohrávali o tři body a nestačili se divit.trochu jsem o přestávce na kluky zahudroval a najednou hráli jak vyměnění.na tréninku si nedají pořádně dvě přihrávky a tady najednou ukázali akce,kde po po pěti,šesti nebo devíti nahrávkách soupeře úplně přehráli a výsledkem bylo vítězství 8-3.
V posledním utkání proti Olomouci jsme od začátku byli jasně lepší, soupeře k ničemu nepustili a výsledkem byla výhra podle zápisu 9-4,i když kluci tvrdili,že to bylo více.ale to jedno, důležité bylo, jakým způsobem turnaj zvládli,body si položili skoro všichni a hlavně se nikdo nezranil.
Turnaje se zúčastnili Dan, Jeník(naší dva nejlepší hráči) Frída, Ela (ve hře dopředu dobré,do obrany horší) Dominik, Štěpán(když zjistili,že po rozběhnutí se těžko skládají,tak najednou to šlo,do obrany horší)a naše nejmenší lojzka Luisa(nebála se a ostatní ji pomáhali,tedy aspoň někdy 😃)
Děkuji všem za účast, rodičům za doprovod a fandění.
A ještě dodatek ke kategorii U-10,na kterou jsem občas mrknul.DALO SE NA TO DÍVAT.
Učeň Pavel.

Další články: