Zprávy z turnaje U8-U10-U12

Dne 25.5.2024 jsme se vydali do Brna Bystce k další sérii turnajů v jarní části. Bohužel jsme dopředu nevěděli rozlosování, počet zápasů ani další údaje. K našemu nemilému překvapení jsme na místě zjistili, že se budou hrát jen 2 zápasy 2×12 minut i v naší kategorii. Dalším nemilým překvapením byla kvalita hřiště (to bylo samá kaluž a výmol) a absence šaten pro příchozí týmy (přestože šatny vevnitř byly prázdné). Stan který měl být pro týmy na převlékání zabrali rodiče domácích, takže když pak začalo pršet nebylo se kde schovat .
No nic přejděme k výkonům na hřišti. Náš tým se setkal s doplněnou Olomoucí. Nutno říct že i my jsme byli doplněni Bystrcí black. Hra dopředu nám šla velmi dobře, měli jsme draif. Bohužel se ukázalo, že tápeme v obraně a místo postupu jsme stáli nechali Olomouc nás obíhat a pokládat pětky. Tým se ale semkl a zabral a nakonec se nám podařilo ukorigovat výsledek na 3:5. Tým se těšil na druhý zápas, na ten ovšem nedošlo a tak místo hry si děcka zaskákali v kalužích, dali sprchu a jeli jsme domů.
V souhrnu jsem byl s výkonem týmu spokojen, jen herní systém na 2 zápasy 2×12 minut je postavený na hlavu. Dnes se dalo říci, že jsme jeli 200 km jen kvůli jednomu zápasu. Navíc tento systém generuje obří pauzy mezi utkání a to neprospívá nikomu ze zůčasněných.
Tomáš Keprt

Zpráva ze svazového turnaje kategorie U-8 v Brně Bystrci.
Neutopili jsme se!!!!!😁
Takhle jde asi stručně zhodnotit turnaj v Brně.
Na turnaj jsme tentokrát přihlásili naše nejmladší do kategorie basic.po minulém týdnu,kdy hráli v silnější skupině,ale pouze se dvěma soupeři,jsme chtěli,ať si zahrají taky s jinými mužstvy.
Hřiště v Bystrci bylo po páteční průtrži dosti podmáčené,ale naše kategorie hrála na horním hřišti,kde to bylo v pohodě.
Ve skupině nás čekalo šest zápasů a v prvním zápase na nás čekalo mužstvo RA Brno.
Rychlým vybíháním, skládáním a nahrávkami jsme soupeře přehráli 7-1.
V druhém zápase nás čekal nový tým Brno plus.je to už čtvrté mužstvo v Brně.jeden si klade otázku,kde ty děti v Brně berou.
Mužstvo po stejně dobrém výkonu jako v prvním zápase vyhráli 7-2.
A jak byli v ráži, podobným způsobem vyhráli také další zápas s Bystrcí Orange.
Ve čtvrtém zápase nás čekal Vyškov.po vyrovnaném průběhu jsme vyhráli 5-2.
Když jsme začínali další zápas proti Bystrci White,tak začalo pršet.za stavu 1-1 na nás náhle z nebe spadl rybník a bylo po turnaji.spodní hřiště se změnilo v bazén a poslední zápas s Olomoucí jsme zrušili, jelikož by to nebylo ragby ale vodní pólo.
Kvůli počasí nebylo ani závěrečné vyhlášení a tak kluci dostali sladkosti v tašce(nikomu to nevadilo, hlavně,že to bylo sladké 😁), poté jsme využili přestávky v dešti a šli na vlak.
Turnaje se zúčastnil Dan, Jeník, Ela, Štěpán, Dominik a jako úplný nováček Ondřej.
Děkuji všem za účast, rodičům za fandění a podporu,hráčům za výkon.
Příští týden na turnaj do Prahy nejedeme,ale poté nás čeká skoro domácí turnaj v Havířově.
Takže v úterý na tréninku.
Učeň Pavel.

Zpráva ze svazového turnaje v Brně Bystrci kategorie U10 – sobota 25. 05. 2024. Naši Sokolíci byli opět přihlášení do kategorie Masters, kde nás původně čekali 4 zápasy, ale jak se ukázalo, jen zdánlivě. Po příjezdu na Bystrc jsme zvažovali, zda jsme správně na hřišti pro rugby anebo jsme si raději měli vzít plavky, což by na konci turnaje bylo aktuálnější. Nejdříve nás čekal tým Bystrc Orange, kde jsme po váhavém začátku na všech stranách prohráli 2:3, následně na nás vlítnul tým Vyškova a než se Sokolíci rozkoukali a pořádně zorientovali co je hřiště a co bazén, tak utržili 7 pětek a jednu položili. Vzhledem k tomu, že Sokolíci byli promočeni skrz na skrz a čekala nás delší pauza, dostali něco k zakousnutí a suchou sadu dresů (ne, že by suché vydžely dlouho). Následoval zápas s Olomoucí, který bývá oboustranně gentlemanský a po několika krásných akcích plných přihrávek a skládek si šli Sokolíci pro vítězství 4:3. Už na konci tohoto zápasu nám obloha krásně zčernala, zvedl se vítr a začal ukázkový liják, a to takový, že pokud jsme na začátku uvažovali o plavkách, teď by reálně bodly. Byť nás papírově čekal ještě Bystrc Black, už jsme se na hřiště nedostali a jen jsme doufali, že se domů dostaneme suchou nohou … marně. Velký dík patří všem hráčům, kteří se do netradičních vodních zápasů vrhali s vervou sobě vlastní, rodičům za podporu jak v catteringu i fandění a poděkování za speciální support týmu – našemu nejlepšímu zadákovi Kraťasovi a Vendy. Díky všem 🙂 Dáša

Další články: