Jste zde: Domácí stránka |
TJ Sokol Mariánské Hory > Mistrovství České republiky U-15

Mistrovství České republiky U-15

9.7.2008

Ostravští starší žáci obhájili třetí místo v mistrovství české republiky.Na posledním turnaji, který se konal tuto sobotu v Říčanech skončili čtvrtí,což bohatě stačilo na obhajobu bronzových medailí z loňska.

Obhajoba bylo o hodně těžší, v loňském roce o mistru republiky rozhodoval pouze jeden turnaj , kdežto po změně hracího systému v letošním ročníku o mistru české republiky rozhodovali  tři celostátní turnaje,které se konaly v průběhu celé sezóny v Ostravě, Vyškově a Říčanech.

Na ten poslední jsme odjížděli se stejným bodovým ziskem jako Vyškov a tak boj o vícemistra republiky byl otevřený. Závěrečný turnaj jsme začali  bojem ve skupině právě s největším rivalem s Vyškovem. Do utkání jsme vstoupili razantně,ale s jihomoravsky jsme udrželi krok jen pět minut. Sen o stříbro se rozplynul po prohře 12:0. Druhým soupeřem  ve skupině byl Zlín.Zde jsme nenechali nic náhodě a vítězstvím 24:0 jsme si zajistili druhé místo ve skupině.

To nás posunulo do semifinále proti Říčanům. Říčany potvrdili roli favorita a výsledkem 28:0 nás poslali do boje o třetí místo. Tam nás čekal stále se zlepšující Dragon Brno. Velmi dobré utkání, ve kterém jsme otevřeli skóre na 7:0,Dragon v poslední minutě prvního poločasu snížil na 7:5. Ve druhé půli už nám ubývali síly, hráli jsme vždy dvě utkání za sebou, a tak Dragon otočil na 7:12.Nevzdávali jsme se a kontrovali na 14:12 pro nás. Závěr jsme ale nezvládli a dostali lacinou pětku,která uzavřela poslední naše utkání v sezóně na 14:19 pro Dragon.Výsledek už neměl vliv na celkové pořadí. Chlapci i děvčata na hřišti nechali všechno,celý turnaj odehráli zodpovědně a třetí místo v mistrovství ČR je zasloužené.