Jste zde: Domácí stránka |
TJ Sokol Mariánské Hory > Nepříjemná porážka v Přelouči

Nepříjemná porážka v Přelouči

30.10.2006 RC Přelouč - TJ Sokol Mariánské Hory 31 : 13 (14 : 3)

V sobotu ráno se na nádraží ve Svinově sešlo pouze 16 hráčů, z toho 5 juniorů, a tak jsme k utkání odjížděli s tím, že po doplnění Bambuckem a Vencou Markem, kteří se k týmu přidají na místě, budeme mít na lavičce pouze 3 hráče roje.

Tento stav byl zapříčiněn jednak velkou marodkou - (Kamil, Beny, Brunďa, Klokan, Břus, Asterix, Míša, Kuba, Oťas, Liborex) a jednak absencí hráčů, kteří se z různých důvodů omluvili (Citron, Doktor, Kuba Hrubý, Marek Stanisz, Hroch, Generál). V útočné formaci musel proto vedli tří juniorů nastoupit nedoléčený Cicháč a na zadáku Vlastík Kobilitz, který nehrál soutěžní utkání více než dva roky. Díky velkému zpoždění vlaku byl výkop posunut na z 13.00 hodin na 14.45 hodin.

Úvod utkání se nesl ve vzájemném "oťukávání" obou soupeřů a hrálo se především uprostřed hrací plochy. V 10. minutě se domácím povedla akce útoku. Míč se dostal až na křídlo, které si překoplo křižujícího Vlastíka na zadáku a po střetu obou hráčů odpískal rozhodčí podle mého názoru velice diskutabilní trestnou pětku ve prospěch domácích, která byla potvrzena úspěšným kopem - 7:0.

Po obdržených bodech jsme měli více ze hry, a to především díky práci roje. Hrálo se střídavě na obě strany a vyjádřením naší optické převahy byl pouze proměněný trestný kop Maslivce ve 33. minutě - 7:3. V závěru první půle jsme domácí zatlačili před jejich brankoviště, ale po několika nevyužitých šancích v podobě mlýnů či trestných kopů ve vzdálenosti 5 metrů od soupeřova brankoviště, jsme v hloubi obranného území domácích přišli o míč a inkasovali díky přečíslení v útoku druhou pětku - 14:3.

V tuto chvíli jsme hráli pouze se 14 hráči v poli, protože Cicháč si při jednom z obranných zákroků obnovil nedoléčené zranění a byl mimo hru.

Do druhého poločasu musel ve své premiéře na post tříčtvrtky nastoupit hráč obvykle první či třetí řady Žán. Ve 43. minutě vyhrál soupeř své autové vhazování na hranici naší dvaadvacítky a přes zmatky v útočné formaci se míč dostal na křídlo, které nám položilo další pětku - 19:3.

Ihned po výkopu jsme se nastěhovali do blízkosti soupeřova brankoviště, ale výsledkem našeho bezzubého tlaku byl jen další proměněný trestný kop Maslivce v 53. minutě - 19:6. Poté opět následovala optická převaha našeho roje, když se v 64. minutě opakovala akce domácích z 10. minuty utkání, křídlo si překoplo Vlastíka (tentokrát bez kontaktu) a následovala čtvrtá pětka soupeře - 24:6.

V 69. minutě vyhráli naši rojníci soupeřův mlýn ve vzdálenosti 5 metrů od brankoviště a Franc položil naší první a poslední pětku v utkání, následný kop proměnil Maslivec - 27:13. V 73. minutě po chybě při odkopu z našeho obranného území vznikl maul a po chvíli přetlačování pronikl středem seskupení vazač domácích, který spolu s kopáčem upravil skóre na konečných 31:13.

V tomto utkání jsme nebyli horším týmem, ale domácí dali do hry více srdíčka a měli větší hlad po vítězství. Vysoký rozdíl ve skóre velkou měrou zapříčinila již zmíněná absence velkého počtu hráčů, zejména v útoku. Junioři rozhodně nezklamali. V některých situacích se projevuje jejich nezkušenost a respekt k soupeři, nicméně jsou velkým příslibem pro budoucnost ostravského rugby. Stínem je zranění Robina Trantiny, který bude nejspíš juniorskému týmu (a samozřejmě "A" mužstvu) do konce podzimní části soutěže chybět.

• RC Přelouč - TJ Sokol Mariánské Hory 31 : 13 (14 : 3)

Sobota 28. 10. 2006 ve 14.45 hodin, Přelouč

Body: 8 Selig (2 TK, kpp), 5 Nohel (p),

Sestava "Black Falcons" :

1. Jirka Obelix Blumenstein 2. Tomáš Tučňák Hrubý 3. Luboš Včela Osoba - 4. Rob Bobika Vann 5. Martin Mamut Čtvrtníček - 6. Robin Trantina 7. Ondra Marvin Hankovszki 8. Franta Franc Nohel - 9. Karel Bambuck Ševčík 10. Radek Maslivec Selig - 11. Míša Hromas 12. Lukáš Cicháč Cichý 13. Adam SD Učeň 14. Marek Podroužek - 15. Vlastík Kobilitz

Střídali : Martin Žán Barták (41´), Venca Marek (52´), Petr Sifon Juřica (70´)

Pro informaci uvádím stav bodování mužstva mužů po 8. odehraných zápasech I. KB ligy 2006/2007