Jste zde: Domácí stránka |
TJ Sokol Mariánské Hory > Nepovedený zápas na Iuridice

Nepovedený zápas na Iuridice

10.4.2006 Iuridica Praha - TJ Sokol Mariánské Hory - 18 : 25 (15:12)

Utkání začalo náporem hostů ,, Black Falcons ,, kteří postupnými útoky po autech postupně získávali metry a jistotu v roji. Výsledkem toho byla Osobou ve 3tí minutě položená pětka po protlačeném autu 5m před brankovištěm domácích.

Domácí, jejichž kádr seznal od podzimu hodně změn, neboť na hřišti bylo více jak 7 cizinců velmi dobře skládali a napadali naše útočné akce. Po jedné z těchto akcí, kdy jsme vynášeli míč z naší poloviny, minula nahrávka útokovky Seliga na ľ Otáhalíka a skákající míč sebrali domácí a pohodlně skorovali. Navíc se při této akci zranila opora hostů Vrubl ( meniskus ) a musel již v 5té minutě střídat

Hosté měli ovšem i po této pětce míč více pod kontrolou a zatlačili domácí postupnými útoky do vlastního brankoviště, kde po nacvičeném signálu pronikl až pod H Selig a bodoval.

Po této pětce si hráči Ostravy začali myslet, že je utkání rozhodnuté a vše půjde samo od sebe. Ovšem opak byl pravdou, domácí nadšeně bojovali a bránili se zuby nehty. Hosté měli sice míč pod kontrolou, ale jejich akce v dalších fázích brzdila pomalá rozehrávka na útočnou řadu, která dostávala míč tehdy, až když se domácí hráči stačili opět zformovat do obrany. Navíc se v této fázi projevily individuální nedostatky jako například předhozy a netaktické rozhodování hráčů útoku.

A v tento moment přišel pro nás trest v podobě pětky, kdy jsme nejdříve opět netakticky zakládali protiútok na vlastní 22m a po špatné přihrávce jsme ztratili míč, který domácí opět pohodlně donesli k nám do brankoviště.

Po obdržené pětce jsme se úplně přestali držet taktických pokynů a bylo na nás všech vidět jak se bojíme hrát s míčem, aby někdo neudělal chybu. Naštěstí pro nás rozhodčí Livers odpískal poločas.

Do druhého poločasu doslova vlítlo jiné mužstvo, které začalo hrát systém rychle se opakujících rucků a postupně získávalo převahu a metry. Domácí byli nuceni zastavovat naše ataky jen s pomocí faulů a ofsajdů, což jsme proměnili v následné vyrovnání a poté vedení, neb kopáč Selig byl nekompromisně přesný. Navíc jsme ihned po výkopu domácích po příjmu míče zaútočili středem, kde Nohel protáhl míč středem hřiště až před zadáka domácích Surgu a nahrávkou uvolnil Selila jež opět skoroval přímo pod H ( 15 : 25 )

Nicméně místo toho, abychom začali hrát svoji hru začali jsme předvádět koncert individuálních nepřesností, jež nás nakonec dovedl k tomu, že vlastními chybami a neukázněností jsme se museli o výsledek strachovat, zvláště když jsme po 6ti fázích v autu ztratili míč a poté hráli nedovoleně, což domácí potrestali proměněným trestným kopem.

Tento zápas se nám vůbec, ale vůbec nepovedl. Musíme si uvědomit, že taktika a herní styl je něco co se musí za každou cenu dodržovat a jen vyjímeční hráči mohou předvádět prvky které známe ze soubojů vyspělých mužstev. Nicméně musím vyzvednout výkon nadšeně bojujících domácích ,, Barbariens,, a popřát jim, aby tento výkon zopakovali i mimo hlavní město.

Z našeho týmu patří absolutorium hráčům 1. a 2. řady, rváčku Nohelovi a Seligovi.