Jste zde: Domácí stránka |
TJ Sokol Mariánské Hory > Účast v semifinále jsme potvrdili ve Zlíně

Účast v semifinále jsme potvrdili ve Zlíně

15.5.2006 SK Zlín - TJ Sokol Mariánské Hory - 3 : 14 ( 3 : 3 )

Utkání mělo mít náboj, neboť domácím ,,ševcům,, se po senzačním vítězství nad Petrovicemi otevřela možnost postoupit, v případě vítězství o více jak 19 bodů do play - off, kde by domácí tým narazil právě na Petrovice.Ovšem horký, slunečný den, vzal energii všem na hřiště nastoupivším aktérům amatérům, neboť ani jeden tým nepředváděl až na malé výjimky pohledné ragby.

Falcons sice zahájili utkání náporem, zatlačili domácí do defenzívy ve vlastní 22m, ale mlýny v bezprostřední blízkosti brankoviště domácích zůstaly ze strany hostů nevyužity. Téměř celý první poločas skřípala spolupráce mezi mlýnovou a útokovou spojkou a když se k tomu přidaly přehozy ostatních hráčů Ostravy, byl stav ve 20' minutě pouhých 0:3 pro Ostravu, když náš neplodný tlak byl korunován proměněným Trestným kopem Seliga ve 13' minutě.

Celý poločas to byl urputný boj o každý metr, měli jsme sice více mlýnů a autů, ale míče jsme ztráceli po již avizovaných nedorozuměních mezi spojkami, nebo špatným čištěním v rucku a maulu. Zlín tak tedy mohl po ojedinělé akci, kdy jsme nepokryli útočnou řadu srovnat po nařízeném TK za offside v naší vlastní 22m line (3:3). Témto výsledkem také skončil první poločas.

Ovšem o poločase jsme již věděli, že pokud začneme dodržovat taktické pokyny určené před zápasem, tak zde neprohrajeme. Důraznou obranou se nám podařilo Zlín trápit a nedovolit mu skórovat. Oživením hry bylo nahrazení Ševčíka Stružem, jež přinesl do roje klid, přehled a jeho dlouhé nahrávky nacházely Seliga, který skvělými taktickými kopy držel domácí v uctivé vzdálenosti od našeho brankoviště.

Selig se ukázal jako ,,killer kicker,, neboť jeho proměněný TK v 51' minutě přivedl Falcons opět do vedení (3:6) a mužstvo uklidnil v 65' minutě, kdy proměnil TK za faul na pronikajícího Skipiho Kloknera (3:9).

Zlín stupňoval aktivitu, ale velmi dobře bránící mužstvo Ostravy s několika novými hráči z lavičky už změnu skóre nepřipustilo a naopak po sérii rucků ve 22m Zlína, 128kg vážící Obelix Blumenstein uvolnil svého kolegu z první řady Marka Garfielda Hankovszkého, jež položil jedinou pětku utkání do pravého rohu hřiště (3:14).

Tento zápas se nám nepovedl po útočné stránce, ve hře dopředu jsme byli nedůrazní a chyběla podpora hráče nesoucího míč, nicméně takticky a zkušeně jsme zápas, zejména ve druhém poločase, zvládli. Velmi dobrá byla kolektivní obrana. Tento zápas jsme doslova vydřeli a bylo to vítězství vůle celého týmu Sokolů.

Z našeho týmu patří poděkování všem hráčům, zejména za bojovnost v těch fázích utkání, kdy se nám příliš nedařilo. Absolutorium zaslouží kicker Maslivec Selig.

• Zlín - Mariánské Hory 3:14

Body : 9 Selig, 5 Marek Hankovszki