Jste zde: Domácí stránka |
TJ Sokol Mariánské Hory > Těsná porážka od Slavie

Těsná porážka od Slavie

18.4.2006 Mariánské Hory - Slavia 10:19 (10:5)

Utkání 1. ligy se hrálo netradičně ve Vyškově, neboť hřiště v Ostravě prochází modernizací a rekultivací hrací plochy a šaten, pro letošní sezonu zapůjčené hřiště Sarezy v Porubě nebylo díky podmáčení ve stavu , aby se na něm mohlo hrát a historické staré hřiště ,, U plynojemu ,, bylo též silně podmáčené.

Nabízela se možnost sehrát utkání v Havířově, ale zde byla plocha volná pouze v sobotu v 10 hodin dopoledne, což by nebylo přijatelné pro Pražany, neboť by museli cestovat o den dříve, nebo velmi brzy ráno. Nakonec se našlo nejbližší volné hřiště 130 km od Ostravy ve Vyškově, kde přítomní fanoušci domácího týmu viděli velmi vyrovnaný a tuhý boj.

Utkání začalo tradičním náporem domácích, kteří již po výkopu zatlačily hosty do vlastního obranného území 22m a již ve 3' minutě skoroval po autu dropgoalem Selig. 3 - 0

Poté následoval trvalý tlak Sokolů, ale vlastní chyby a dobrá obrana Slavie zabránila ve změně skore. Stav se měnil až ve 23'minutě kdy se Slavia osvobozovala dlouhým odkopem do naší 22m, který doběhl Cichý, jež zpracoval těžký skákavý míč, nabral rychlost oběhl protihráče, ale poté zazmatkoval a při pokusu o odkop ztratil míč, který Slavia zvedla ze země a pohodlně donesla do brankoviště 3 - 5.

Nicméně ihned po výkopu, byla Slavia opět zatlačena do obrany a po autu na levé straně šel míč na útok kde po signálu inviduálně přešel přes zadáka hostí zadák Otáhalík, kop po pětce proměnil Selig 10 - 5.

Slavia se po pětce probudila a sérií rychle vedených ataků postupně rozlamovala obranu domácách, ovšem v závěru akcí jim chyběla větší přesnost a rozhodnost. Mohli to být domácí jež mohli ve 28' minutě zvýšit skore, ale kop Selila z pravé strany 22m šel velmi těsně mimo.

Do druhé půle však Slavia vstoupila velmi odhodlaně, nicméně velmi pevná a agresivní obrana domácích dlouho nepřipouštěla změnu stavu, po dlouhém tlaku hostí se domácí konečně osvobodili a pro změnu přitlačili hosty před brankoviště, kde po sérii opakovaných rucků velmi zle zatápěli obraně hostí, nicméně zde se projevilo že zápasy 1.ligy rozhodují sudí jež vlastním výkonem poškodí obě mužstva, nejdříve diváci viděli několik roztodivných rozhodnutí a výroků, až nakonec sudí Kršák vyloučil zadáka domácích Otáhalíka za skládání za krk, z důvodu dřívějšího napomínání, což je právě paradox, neb předtím domlouval Šeděnkovi hrajícímu na křídle, což je podle mne úplně jiný hráč.

No a právě toto vyloučení pomohlo Slavii k tomu, že po mlýnu na útočné 10¨m zahrála na útoku signál přehození a lehce docílila pětky Jirmanem, kopáč Veselý se nemýlil a tak bylo skore v 65 minutě 10 - 12.

Závěrečné minuty se Slavia snažila o konečné rozhodnutí, ale právě serie podivných rozhodnutí rozhodčího jí v tom zabránilo. Nutno uznat, že v této fázi hry byla Slavia lepší, nicméně domácí kapitulovali až v 80 minutě po trestné pětce, jež byla nařízena po kolektivní obraně roje a byla bez předešlého varování a ač se sudí snažil vysvětlit, že dával hráčům upozornění, nikdo si ho nebyl vědom, asi byl v duchu v jiném utkání.

Ovšem, výkon našeho mužstva byl velmi dobrý, obrana v podstatě kapitulovala pouze jednou a skvěle zahrál roj a spojky se zadákem, útok výborně a agresivně bránil a nebýt zbytečného vyloučení mohlo naše mužstvo vyhrát a způsobit velké překvapení.

Slavia se snažila hrát moderní ragby, ale brzdilo ji špatné konečné rozhodnutí v závěrech svých útočných akcí.

A něco mi říká, že tento duel nebude letos poslední neboť obě mužstva se zřejmě potkají ve semifinále 1. ligy, kde můžeme očekávat velmi tuhý boj.