PYRF -PRAGUE YOUTH RUGBY FESTIVAL 2022

Pro kategorii u14 se odehrával v Říčanech u Prahy. Z turnaje se 3 dny před zahájením odhlásili 4 týmy a my už nenašli možnost jak se uskrovnit. Jízdenky i hotel zakoupeny.

Vyjeli jsme již v pátek,  zašli na společnou večeři probrali strategii hry, probrali opět pravidla a šli se vyspat.

Po snídani , velice vydatné, v Penzionu centrum , děkujeme moc Panu  majiteli taky bývalému ragbistovi, se svou ženou  kteří se o nás vzorně starali.

Jsme vyrazili na hřiště a tady to přišlo.

PRVNÍ ZÁPAS S NĚMECKÝM Heidelbergem jsme ještě zvládli  a vyhráli 2:1. Díky kvalitně rozlosovanému turnaji jsme přesprintovali po konci zápasu na hlavní plochu a ihned nastoupili proti Petrovicím .

Bylo vidět že přeci jen jsme potřebovali více odpočinku a ne hned hrát. Prohráli jsme.  Další zápas byl s domácími Říčany.  Jasný favorit potvrdil kvality a my opět prohráli.

Kluci se  nestihli ani nadechnout a napít a už nás hnali na další zápas na vedlejší hřiště s RC Donau Vídeň, našimi známými. Opět bez možnosti odpočinku další zápas za sebou. A podlehli jsme 1:3

Ono opravdu hrát přes 30 minut vkuse bez  možnosti si jemně oddychnout (hrálo se bez autů mlýnů a vše se rozehrávalo volnými kopy) dalo zabrat opravdu všem.

A poslední zápas jsme zopakovali o 6-7 místo se soupeři z Petrovic. Značně pomačkaní naši borci i pomačkaní  kluci a holky z Petrovic bojovali za všech sil a opět prohra  tentokrát 3:1

Rozhodla o našem 7 místě.

Po vyhlášení předání medailí  umytí a drobném občerstvení jsme sprintovali opět . Tentokrát ale na vlak. Jaké bylo naše zděšení když vlak neodjel a my bezmocně koukali na hodinky jestli stihneme v Praze přípoj na Ostravu.

Příjezd ze Říčan do Prahy 18:02  a odjezd do Ostravy  18:02. Šikovný a rychlý trenér Marek se rozběhl a přes 4 nástupiště proběhl a dveře rychlíku držel a nepustil dokud se ten nejmenší nejmladší a nejpomalejší rugbista nedostal do vagonu.

Poté už jen kluci odpočívali a kecali o všem možném celou cestu do Ostravy.

Všem patří náš velký dík.  Trenérům, rodičům těm kteří nás podpořili v Říčanech a pomohli s odvozem dresů, tak ostatním za děti.  Dík do Havířova  Marek a Vlastík Procházka

Marek Kubatý

Další články: