Víkendové výsledky – muži

Neděle 31.10. – I.liga mužů utkání o konečné 3-4 místo RC Iuridica Praha : Sokol M. Hory 12 : 32 ( 0 : 17)

Chrášťany u Prahy 31.10.2021

Spol. Iuridica / Říčany B : SK Mariánské Hory

Zápas o 3. místo 1. ligy mužů připadl na poslední říjnovou neděli.

K tomuto utkání jsme opět vyjížděli do Prahy, tentokrát na hřiště ARC Iuridica v Chrášťanech. Ve vlaku nás doprovázelo i několik skalních fanoušků a myšlenky všech se upínali k jedinému – k naší výhře! Cesta se nám maličko protáhla a do krásně upraveného sportovního areálu jsme tak dojeli jen necelých 45 minut před výkopem. Všech 22 hráčů se okamžitě vyrazilo převlékat a rozcvičovat.

Do utkání jsme nastupovali v černých dresech pod vedením kapitána Dana Chromuláka, který minulý týden v Petrovicích chyběl. Pomezního praporku se ujal Vítek Mališ, který se šetřil před odjezdem na turnaj mistrovství Evropy kategorie U20 v Portugalsku. Počasí se vydařilo a stejně tak se chlapcům vydařil i nástup do utkání. Od začátku zápasu jsme začali udávat tempo hry a ve 12. minutě položil první pětku Tony Wolkowinskij. Silnější vítr nepřál kopáčům, ale naštěstí další body přidal hned po třech minutách Michal Havránek položením druhé pětky. Opět bez prokopnutí. Úspěšná konverze proběhla až po třetím položení ve 29. minutě. Pětku pokládal Daniel Kereškéni a zmíněné dva body přidal Petr Juchelka. Poločas skončil 0:17 v náš prospěch a k vidění bylo velice živé ragby s drobnou řádkou nepřesností a větším množstvím autových vhazování.

Do druhého poločasu jsme vstupovali s náskokem a bez jediné změny v sestavě. Soupeř složený z hráčů ARC Iuridica a „Béčka“ Říčan vystřídal především v roji a od začátku druhého poločasu přebral iniciativu. Souvislým tlakem nás zahnal do vlastní 22ky, kterou se nám dařilo téměř deset minut v kuse bránit. Svou převahu proměnili v pětku přibližně v 11. minutě. Po rozehrání trestného kopu zanesli míč přímo pod háčko a navrch přidali 2 body z kopu. Naše odpověď však na sebe nenechala dlouho čekat. V 15. minutě pokládal pětku Petr Juchelka. Za stavu 7:22 se nám bohužel přestala vyhýbat zranění. Nejprve musel být na krev vystřídán Roman Veselka, kterého na dobu nezbytného ošetření nahradil Dan Zmrzlík. V 27. minutě pak musel vystřídat autor první pětky Tony Wolkowinskij. Ten odstoupil pro nalomené zápěstí a čeká ho minimálně tří týdenní pauza. Minutu po jeho vystřídání položil naši pátou pětku Lukáš Šmíd. Petr Juchelka se postaral o kop za 2 body a následně přidal ještě další 3 body z trestného kopu. Na výsledných 12:32 zkorigoval skóre soupeř až v početní převaze. A to necelých 10 minut před koncem, kdy si trest za žlutou kartu odpykával David Kučera.

Utkání o 3. místo se nám tak podařilo dotáhnout do vítězného konce, následovalo kolečko s vítězným pokřikem, přebírání medailí a focení pod Háčkem.