Výsledkový servis 1.-2.4. 2023

Zpráva z turnaje PYRF kategorie U-8 na Pragovce.

Poslední březnový den jsme vyrazili spolu s Havířovem autobusem na turnaj do Prahy. Vyrazili jsme den předem kvůli brzkému začátku turnaje.

Část výpravy spala ve vesnici Mšeno, část v soukromí.

Po snídani jsme se přesunuli na hřiště, kde jsme se všichni sešli, připravili na turnaj a po rozcvičce se do turnaje pustili s velkým nadšením.

V prvním zápase kluci a holky narazili na mužstvo Olympu Praha. Po pomalejším začátku jsme se rozehráli a vyhráli 4-2.

V dalším zápase mužstvo jasně přehrálo Slávii Praha 7-0.

Poté jsme ve skupině narazili na pozdějšího vítěze celého turnaje, na mužstvo Říčany mašina. Po velkém boji jsme podlehli 1-3.ale v tomto zápase jsme zahráli naší nejlepší akci na turnaji ,kdy jsme položili bod po snad dvanácti fázich, kdy se do akce zapojili všichni hráči.zahřálo mně to u 💓.

V dalším zápase jsme se z prohry oklepali a porazili Spartu Praha 6-0.

Po krátké přestávce jsme v našem nejhorším zápase, kdy všichni chtěli hrát jenom na sebe porazili Petrovice 4-0 a remizovali s domácí Pragou 3-3.

Jelikož jsme skončili v naší skupině třetí díky horšímu skóre za Pragou a jasným vítězem Říčany a dostali jsme se do skupiny o 9 až 12 místo.

Po dobrém obědě jsme tedy šli opět na hřiště.

Jelikož první zápas po obědě je vždy kritický,tak jsme klukům a holkám vysvětlili co mají hrát, abychom na hřišti viděli, že většina hráčů ještě vzpomíná na řízek co byl oběd a zapomněla na pokyny😁

Skupinu jsme začali proti RA Brno. Naštěstí se soupeř najedl stejně dobře a bylo to vyloženě utkání,kdy ve hře dopředu co akce to bod a ve hře dozadu se neskládalo,ale jenom poplácávalo po ramenách.naštěstí jsme měli o jeden útok navíc a vyhráli 5-4.musel jsem na mužstvo zvednout hlas,vedle pochvaly taky adresně ukázat na chyby.kluci a holky byli zaražení,byla tam i slzičky,ale vzali si to k srdci a v dalším zápase porazili po velice bojovném výkonu Frankfurt,,2″ 1-0.

V posledním zápase jsme porazili Tatru Praha Sarančata 4-2.

Tím pádem jsme obsadili krásné 9 místo z celkových 27 účastníků a prezentovali se i velmi hezkou hrou.

Po závěrečném vyhlášení výsledků, předání sladkých odměn a diplomů jsme se podívali na extraligu ragby, počkali na autobus se staršími kluky a vyrazili domů.

Do Ostravy jsme dorazili kolem půlnoci, předali děti rodičům a utíkali do postele.

Chtěl bych poděkovat všem hráčům a to Toníkovi, Adamovi, Řehořovi, Justínce ,Frídě, Markovi a Radimovi a také rodičům Kristýně, Martinovi, Andreji a Petrovi, že se mezi zápasy starali o děti.

Článek Pavel Učeň®, Foto Kristýna Kašperlíková ®

Další články: