Zpráva k zápasu U14 v Brně

Zdravíme rodiče a přátele ostravských Sokolů. V neděli 26.3 jsme se vydali na první soutěžní utkání po zimě. Přivítal nás nelehký soupeř RC Dragon Brno. Sešlo se nás 16 a směle jsme vyrazili za dalším dobrodružstvím. Soupeře jsme překvapili hned v prvních minutách rychlým položením. Pomocí několika fází roje jsme se dostali k brankovišti kde následně položil Adamík. Dragon se nenechal vykolejit a vzápětí nám pětku vrátil jako přes kopírák. Kdy naši hráči nebyli schopni zastavit Bonczara. Stav 5:5. Hra se převážně odehrávala mezi 22cítkama a čekalo se na chybu. Té opět využil v 14 minutě Bonczara, kdy prošel kolem neskládajících hráčů a položil téměř pod klacky. Z takové pozice se už Šlegl nemýlil a následovala konverze 12:5. Následovala tvrdá hra, kdy jsme se spíše chtěli se soupeřem prát než abychom hráli ragby. Toho využil kapitán domácích Bučan a položil nám další pětko do šatny. Poločas 17:5.

Do 2. poločasu jsme opět vběhli s chutí a opětovným protlačením roje se prosadil Bareš 17:10. Dalších 10 minut jsme se snažili opět dostat do soupeřova brankoviště, který nám to však neumožnil a podařilo se mu chytře odkopnout míč do naší 22cítky, kdy následně skončil za pomezní čarou. Po rozehrání jsme opět nebyli schopni od skládat kapitána Dragonu a položil další pětku 22:10. Následoval velký tlak soupeře, který jsme nebyli schopni udržet a po 10 minutách nám položil pětku Nepala. Konverze se ujal Šlegl. 29:10.

I když nám čas skoro vypršel, kluci to nevzdali a bojovali do konce hvizdu a za pomocí Adamíka se dočkali závěrečné pětky 29:15.

Rádi bychom klukům poděkovali za bojovnost a obětavost v osobních soubojích. Zároveň děkujeme i rodičům co si našli čas a dorazili do Brna fandit.