Výsledkový servis 14.10. – PYRF U10

Zpráva z turnaje PYRF kategorie U-10 v Praze.

Na turnaj jsme původně měli jet autobusem už v pátek společně s Havířovem jejich autobusem.nakonec se většina rodičů rozhodla jet po vlastní ose a s vlastním přespáním v Praze a tak autobusem jeli tři kluci, Dáša a Pavel.

Po přespání v autokempu Mšeno jsme se ráno všichni sešli na hřišti Tatry Praha a připravili na turnaj.

Poprvé v této sezoně jsme hráli v nejsilnější možné sestavě a jelikož PYRF je prestižní turnaj, zápasy jsme začínali vždy se starším ročníkem a mladší posílali na střídání.

Byli jsme zvědaví,co kluci předvedou a oni nám opravdu začali dělat radost.

Ve své skupině mužstvo porazilo Iuridicu 5-2, Říčany,c’6-2, Pragu 3-2 a po obratu německý Neudorf 4-2 a tudíž vyhrálo svoji skupinu.

Po obědě jsm finálové skupině hráli s Říčany,b’2-2

Ale potom se dostavila nějaká krize.

Se Spartou jsme hned na začátku udělali dvě hrubé chyby a přes velkou snahu se zápasem něco udělat jsme prohráli 0-3.následovala porážka s Vyškovem 1-3 a poté nás čekalo mužstvo Sopot.a tady bych se chtěl trochu zastavit.poláci přijeli s velkými,,chlapy“, kteří byli váhově a výškově zcela jinde.po protestu účastníků byli nakonec velice neochotní Poláci donucení ukázat doklady od kluků a ukázalo se, že to hráli na starší kluky.sice moje předpověď,že za ně hraje jejich řidič autobusu nebyla pravdivá,ale jejich zápasy byly kontumovány,na hřišti to sice odehráli s torzem hráčů, údajně desetiletých,ale výsledek byl vždy pro soupeře.kluci k tomuto zápasu nastoupili velice laxně,bez chuti hrát a výsledkem byla prohra 0-5, která byla ale kontumována v náš prospěch 5-0.

V posledním zápase skupiny jsme narazili na poslední mužstvo Říčan a to áčko.kluci sice bojovali,ale výsledkem byla prohra 0-4.toto byl ale jediný soupeř ve skupině, který nás doopravdy přehrál.

Výsledky z nástavby nám určily 5 místo v naší skupině a tudíž jsme hráli s pátým z druhé skupiny o celkové 9 až 10 místo.

Narazili jsme na mužstvo Petrovic kluky jsme povzbudili, řekli že se jedná o poslední zápas a šli na věc.výsledkem byl krásný zápas,kdy jsme většinou byli lepší,ale soupeř potrestal naše dvě chyby a bodem z poslední akce nám uštědřil porážku 1-2.

Kluci byli smutní,byl tam i slzička,ale pochválili jsme je za bojovný výkon a hezký zápas.přišel za nimi také trenér soupeře a poděkoval jim za hezký zápas.

Takže jsme se umístili na 10 místě z 29 účastníků.myslím,že můžeme být spokojeni.kluci toho měli po turnaji opravdu dost, druhá půlka se hrála za deštivého počasí a celkově odehráli 10 zápasů a 70 minut.klobouk dolů.

Po turnaji jsme spořádali sladkou odměnu, někteří odjeli autem domů,zbytek počkal na autobus a pak už směr Ostrava.

Turnaje se zúčastnili Marek,Jakub, Felix, Řehoř, Justinka, Viťa, Miki, Mareček, Radim, Tonda a ještě jednou jakub.za mužstvo Havířova hrál Adam.

Chtěl bych všem poděkovat za předvedené výkony(kromě zápasu se Sopoty), rodičům za fandění a pomoc při turnaji a chci připomenout,že v sobotu nás čeká předposlední turnaj ve Zlíně,na který je objednaný autobus a kde bude i místo pro rodiče.takže nechte auto doma a autobusem s dětma.

Trenéři Dáša a Pavel

Článek Pavel Učeň ® foto doprovázející rodiče

Další články: