Výsledkový servis 14.10. – PYRF U12

Picocap 2023

Nejstarší turnaj kategorie U 12 u nás je zařazen do akce PYRF, což je největší Evropské setkání mladých ragbistů. Pravidelně se ho účastníme a tak po pauze způsobené jednak kovidem a druhak tím, že jsme neměli tým U12 jsme vyrazili do Prahy. A aby se náš nový tým „ FALCON DELTA 12 „ stmelil, zvolili jsme „ skautskou „ cestu. Pěkně vlakem, MND a pěšky- přespání v šatně a ráno na plac.
V pátek dopoledne seděli naši svěřenci ve škole, odpoledne v pendolinu a tak přetlak nevybité energie byl takřka hmatatelný.
Díky pohostinnosti RK Petrovice, jsme mohli považovat na jednu noc místní ragbyový chrám za svůj domov a i touto cestou děkujeme především Vencovi Prokešovi za veškerou péči jak s ubytováním, tak i stravováním !  Děkujeme ! Děkujeme !

Samotného turnaje se účastnilo 24 týmů rozdělených do čtyř skupin po 6. Po základní skupině, kde se hrálo každý s každým, pak umístění rozhodlo, ve kterém koši budeme bojovat o celkové pořadí. Ve skupině jsme skončili 3. Což vzhledem k našim možnostem bylo velké zklamání, zvláště po tom co jsme zahájili 2 x vítězně, ale od třetího utkání proti Berlínu, který nepatřil k favoritům, jsme neudrželi vedení a už jsme do konce nezvítězili. Zbylá utkání jak ve skupině tak o umístění byla jak přes šablonu: položíme pětku a vedeme a pak dva krát inkasujeme a prohrajeme o bod !  A vlastními chybami : vysoké skládky, nedodržení vzdálenosti po trestném kopu a pak kupodivu obstrukce na kterou jsme nedovedli reagovat. Celkem jsme dostali 4 x trestnou pětku a tak jsme i z tohoto důvodu skončili na celkovém 12. místě, s tím že jsme rozhodně měli na druhý výkonnostní koš kde se hrálo o 5.-8. místo.

Poslední utkání proti Spartě jsem museli skrečovat, došlo totiž k obrovskému zpoždění v programu a nestihli bychom vlak domů.
No někdy míň je víc.
Problém jsme měli i s rozhodčím, který nám pískal závěrečná utkání a svou nevědomostí (či jak jinak to nazvat ) nám 2 x nechal dost nepříjemně v nesoutěžním autu zranit hráče. Kuriozitou bylo, že po utkání dostal „ kartáč“ od trenéra soupeře, který se provinil. Ale to je ragby.

Cesta domů díky pomoci rodičů, kteří zůstávali v Praze a zajistili nám přesun z hřiště na nádraží už byl v pohodě. Měli jsme čas i na zakoupení večeře v místní samoobsluze a tak většina se na cestu domů vybavila chipsy, gumovými medvídky a colou !

Realizační tým pro tento turnaj:
Dalibor Čech a Tomáš Keprt – trenéři
Jana Bolechová – vedoucí týmu
Petr Volný- kustod

Příští týden nás čeká Zlín, kam zajíždíme autobusem a příležitost dostanou noví hráči. Tak hurá na turnaj.
Jo a taťkovi Maxe musíme připomenout, že na první pětku syna a ještě v mezinárodním turnaji se nezapomíná a tak i odměna by měla být adekvátní !

Největší pochvalou pro trenéry bylo zhodnocení místní paní správcové:
„ na bývalé prvořadníky se o ty děti staráte docela dobře „ S Tomem jsme pookřáli.

Článek Dalibor Čech ® fotografie Bolechová®,Keprt® a Čech®

Další články: