Výsledkový servis 20.-21.5. 2023 – U10

Zpráva (U10) ze svazového turnaje ve Zlíně, v sobotu 20. května 2023.

Na trávu krásného Zlínského stadionu zalitého sluncem ráno vyběhlo 13 našich mladých ragbistů: Saša, Kuba U., Mára, Feli, Honza, Kuba Č., Vítek G., Tonda, Ráďa, Tom, Luki, Samík a Vojta, což oproti potvrzených 11ti (ve čtvrtek po tréningu a odeslanou hlášenkou) znamenalo, že místo, abychom nasadili družstva dvě, tak bude vždy 7 z kluků netrpělivě čekat na vystřídání.

Rozlosování organizátory turnaje bylo velmi zvláštní. V kategorii Master, do které jsme kluky tentokrát přihlásili, nám nalosovali pouze dva zápasy, a to podle pravidel U12, tj. 2 x 10 minut. Po krátké poradě s ostatními trenéry, jsme toto změnili, čas zkrátili na 1 x 10 minut, abychom se mohli utkat všichni se všemi mužstvy v kategorii a to: Havířovem, Zlínem, Bystrcí Orange a Vyškovem.

První zápas jsme začali s Havířovem. Už v první minutě dostal náš kapitán Saša v nějaké skrumáži švihanec šňůrkou od helmy do oka a šel z hřiště. Oko škrábalo a hezky rudlo a plán do prvních minut vzal za své. Se soupeřem jsme se i přesto statečně přetahovali, kluci střídali a skóre bylo srovnané na 1:1. Saša se po pár minutách otřepal a šel do hry. Během chvíle jsme vedli 3:1. Všichni kluci ze střídačky šli postupně do hry a náš výkon postupně ustrnul. Havířov naopak zabral a výsledné skóre po posledním hvizdu rozhodčího bylo 4:3 v náš neprospěch.

Po delší pauze na slunci a nevolnostech pár z našich hráčů, kdy na U10 hřišti proběhlo několik zápasů z kategorie Basic, jsme nastoupili do zápasu s domácím Zlínem. Zápas to byl velmi hezký a vyrovnaný a výsledkem byla remíza 4:4. Kluky jsme preventivně poslali do stínu. V tomto zápase jsme bohužel přišli o Feliho, kterému někdo přišlápl loket, ale i pár dalších se necítilo dobře či byli pošlapaní a obouchaní. Ve hře dál už nepokračoval ani Ráďa.

Ve třetím zápase nás čekal velmi těžký soupeř, a to Bystrc Orange, který porazil před námi Havířov 11:0! Kluci šli do zápasu s obrovským odhodláním, nedat soupeřům svou kůži lacino, a to se jim více než povedlo. Prohra 3:7 a poměrně vyrovnaný zápas i přesto, že jsme jako ve všech zápasech postupně střídali všechny hráče, považuji za naprosto skvělý výsledek a velmi cennou zkušenost.

Po zápase následovala nekonečná pauza, kdy se odehrávaly zápasy soupeřů. V momentě, kdy jsme měli nastoupit proti Vyškovu jsme se ovšem dozvěděli naprosto nepochopitelnou zprávu a to, že Vyškov už ze Zlína odjel. Aby naše čekání nebylo promarněno, zkusili jsme domluvit extra utkání s Olomoucí, a to se nakonec povedlo. Stejně jako my, měli za sebou jen pár zápasů a chuť hrát. Zápas jsme si oba týmy velmi užili a rozešli se smírně remízou 4:4.

Osobně hodnotím turnaj dobře vzhledem ke všem okolnostem. Přestože výsledek 2 remízy a 2 prohry nezní lichotivě, tak je třeba si uvědomit fakt, že pokud si mají zahrát všichni kluci, kterých jsme měli tentokrát pro jeden tým až příliš, tak je možné, že výsledek nemusí být oslnivý. Přestože jsem během dne zaslechl, že důležitá je přeci výhra, tak jsem musel nesouhlasit, protože i když výhry stejně jako všichni preferujeme, tak důležitá je právě ta samotná hra a zábava z ní plynoucí.

Ponaučení proběhlo a víme, že je potřeba více skládat, a naopak vepřových přihrávek ubrat. Hrát a využívat celé šířky hřiště, podporovat jeden druhého jak v útoku, tak v obraně. To vše budeme v dalších tréninkových jednotkách brousit k dokonalosti.

Děkujeme organizátorům turnaje a týmům zúčastněným, velký dík patří tradičně rodičům našich hráčů za úžasnou podporu, pomoc s dopravou a fandění. Klukům za jejich statečné výkony a speciální dík za obrovskou pomoc s týmem tatínkovi Toníka i jeho staršímu bráchovi Jojkovi a starším sourozencům Feliho, Sašovi a Maxovi jejichž rady a starost o kluky byly za nepřítomnosti hlavních trenérů k nezaplacení!