Výsledkový servis 20.-21.5. 2023 – U8

Zpráva ze svazového turnaje ve Zlíně.

V sobotu 20.5 jsme se zúčastnili turnaje ve Zlíně.

Do Zlína jsme vyrazili auty a po propršených dnech nás přivítalo krásné,slunečné počasí.

Z kategorie U-8 jsme poslali do starší kategorie Tondu a Radima a byli jsme s Dášou zvědaví,jak se s tím ostatní hráči a hráčky vyrovnají.

Bohužel rozlosování turnaje nebylo ideální a na naše mužstvo vyšly tři zápasy po deseti minutách,kdy jsme se ale neutkali s další polovinou účastníků a hlavně přestávka mezi zápasy byla velmi dlouhá.

V prvním zápase se naše mužstvo utkalo s Ragby akademii Brno.po zhlédnutí zápasu desítek jsme mužstvu vysvětlili,že nahrát spoluhráči není ostuda ani zbabělost a kluci a holky si to vzali k srdci.spousta přihrávek,vzájemná podpora a výsledkem byla výhra 9-1.

V druhém zápase nás čekalo derby s Havířovem.nastoupili jsme proti fyzicky silnějšímu,o hlavu většímu soupeři,ale to mužstvu nevadilo.bojovali jako o život, skládali,nahrávali si a výsledkem byla výhra 10-4.

V posledním zápase nás čekalo mužstvo Bystrc White.mužstvo pokračovalo v předchozích výkonech a vyhráli 14-3.

Velkým plusem bychom hodnotili způsob,jak se mužstvo vyrovnalo s neúčastí dvou ostaršených hráčů .najednou museli hráči místo přihrávky na Tondu a fandění sami začít hrát.Marek začal běhat a pokládal body, Řehoř se nebál najít si prostor a položil hodně bodů,Justinka, Frída a Teo se přidali a položili si taky bodík a Ela položila k naší radosti taky bod,ale ,,zlý,, rozhodčí nám to překazil odpískáním předhozu.

A nakonec náš nejlepší hráč adam.dobrý ve hře dozadu,ve skládkách a taky ve hře dopředu kdy položil nejvíc bodů našeho mužstva.

Takže děkujeme všem hráčům, hráčkám a taky všem rodičům za podporu při utkání a za dopravu na utkání.a chtěl bych připomenout,že příští sobotu se koná turnaj v Havířově a když se zadaří tak i s absentujícím trenéry Hankou a Daliborem !