Výsledkový servis – mládež

Sobota 10.9. – I.turnaj OPM U8-U10 Havířov

Zpráva ze svazového turnaje v Havířově.

V sobotu jsme se zúčastnili prvního podzimního svazového turnaje v Havířově.

Obsadili jsme pouze kategorie U-8 a U-10.ze tří hráčů kategorie U-12 si přijel zahrát za Havířov pouze Alex Frydrych.

V kategorii nejmenších nastoupilo pět hráčů a to Řehoř, Radim,Marek,Justinka a Frída pod vedením Dáši Frydrychové.

Na chlapcích a holkách bylo vidět,že je to první turnaj a pro některé i vůbec první zápas,ale bojovali jak o život.

V prvním zápase prohráli po boji s Olomoucí 3-4.poté přišla porážka od Bystrce Orange 0-12,ale mužstvo se otřepalo a vzápětí porazilo mužstvo Bystrc Black 6-4.v dalším zápase naši sokolíci po boji podlehli Ragby akademy Brno 3-4 a v posledním zápase jsme remizovali v derby s Havířovem 6-6.

V kategorii U-10 se turnaje zúčastnili Jakub, Samuel,Marek,Alex,Felix a dva Vítkové.

V prvním zápase jsme narazili na Bystrc,A‘.do půlky zápasu kluci dodržovali to co jsem po nich chtěl.vybíhali v lajně, skládali a nedali soupeři nic zadarmo.ve druhé půlce kluci odpadli a výsledkem byla prohra 0-6.

Tak jak jsme skončili první zápas,tak jsme začali další zápas s Vyškovem.když pominu,že jsme narazili na nejlepší mužstvo turnaje,tak kluci v tomto zápase hráli ustrašeně, neskládali,nenahráli si a výsledkem byl výprask 0-10.po domluvě a nasazení vítězného klobouku jsme doslova vlétli na mužstvo Zlína a výsledkem byla výhra 8-1.

V posledním zápase mužstvo porazilo Ragby akademy Brno 4-3.byl to oboustranně velmi hezký a bojovný zápas se šťastným koncem pro nás.

Chtěl bych poděkovat všem hráčům a hráčkám co se zúčastnili turnaje, rodičům za fandění a Dáši za koučování nejmenších,do kterého jsem po jarní zkušenosti nekecal😁

Další turnaj se koná v sobotu 17.9 ve Vyškově.

Učeň Pavel.

CL kadetů U16 – RC Brno Bystrc : spol. Havířov/M.H. 72 : 0 (36:0)

Neděle 11.9. – CL st.žáků U14 RC Olomouc : Sokol M.Hory 19 : 33 (7:21)

Sokol Marianské hory  U14 v Olomouci neděle 11.9.2022

V neděli jsme se vydali za krásného ragbyového počasí na náš první zápas do Olomouce.

Slunečno, teplota  ideálních 20 stupňů
Jeli jsme proměnit naší letní přípravu na první utkání do Olomouce ve výhru.  Fyzická příprava se ukázala, že nám pomohla, ale herně jsme se moc nepředvedli a není se čemu divit. Stihnout herní systém s vysvětlením nových pozic a pravidel pro velké hřiště  během 3 tréningů se moc nedá. Stejně tak někteří nepochopili , že ragby je kolektivní hra a lepší je přihrát a jít si pro podporu.

Ale zpět k zápasu… Olomouci  jsme půjčili 3 hráče a rozdali si to 15 na 15 o přestávce jsme hráče proměnili aby si všichni zahráli za Ostravu.

Fyzicky to kluci celkem zvládli ale budou těžší soupeři je třeba nepolevovat.

Skóre jsme otevřeli v 5 minutě, následovala přetahovaná kdy pětky padaly na obou stranách. Ale i tak byl poločas převážně náš a skončil 21:12 pro Ostravu. Jak už jsem zmínili, v půli jsme přehodili kluky. Ale nastala naše klasická chyba kdy jsme si mysleli že už to máme v kapse. Zápas spíše připomínal holomajznu než ragby. Olomouc snížil náskok na 21:19. Až po pár silných slovech si kluci uvědomili, že zápas končí po hvizdu sudího. Konečné skóre 33:19.
Máme se v čem zlepšovat, ale na první utkání kdy jsme nevěděli co od jednotlivců čekat docela úspěch. Děkujeme všem hráčům, hlavně těm co se nebáli nastoupit za domácí tým i když spolu nebyli sehráni.

Speciál dík Jirka J. za kopy na bránu, Matějovi A. za pětky, Sašovi F.  a  Jirku Š. za Odvahu hrát se staršími kluky. Štěpánovi za odvahu hrát s kluky o 80kg těžšími . Všem hráčům dík že se jeli vybouřit  ,rodičům za podporu a Dáši F. za fotky.   

Trenéři Marek, Vlasta, Viktor.

CL juniorů U18 – spol. Olomouc/Zlín : spol. Sokol M.H./Havířov 72 : 12 (36:5)

Sestava : Sláma(H) – Všetyček – Záděra

Goj – Žmolík

Madry A.

Nikel

Mrkvica – Svrčina – Juračka(H) – Šípek – Plinta R.

Body : Záděra – 5, Madry – 5, Šípek – 2 (KP)

Další články: