Výsledkový servis – mládež

Sobota 1.10. – U8-U10

Na ORF jsme nezazářili ! U 10 v Olomouci

Skvěle zorganizovaný Olomoucký ragby festival se nám nevydařil. Celkově letos třetí turnaj nás nezastihl v nejlepší formě. Hanáčtí pořadatelé měli skvěle připravený turnaj pro tři kategorie. Na hlavním hřišti uvítali celkem 32 týmů – 16 v U 8 a 16 v U 10. Celý turnaj byl zahájen tradičně chleben s tvarůžkami a pak už se hrálo.

My jsme ve skupině měli vylosované Babice, Olomouc a Petrovice. Ani jednou se nám nepodařilo zvítězit. S Babicemi jsme prohráli těsně 2:1 s Olomoucí 6:2 a S Petrovicemi 10:0. Po obědě turnaj pokračoval ve skupinách Iuridiku porážíme 3:1 a radujeme se z první výhry, radost nám bere Tatra Smíchov- prohráváme 6:1, ale nakonec skupinu dohráváme vítězně, když za velké podpory rodičů, kteří fandili jak na mistrovství světa vyhráváme nad Dragonem Brno 9:1.

Sečteno a podtrženo hrajeme o 11-12 místo a opět s Babicemi, se kterými jsme turnaj zahajovali. Ale ani v závěru nedovedeme soupeře přehrát a po prohře 4:2 bereme celkově 12. místo.

Turnaj byl skvělou příležitostí zahrát si s týmy, se kterými se během roku nepotkáme, byl přímou konfrontací s českým ragby. Kluci bojovali a nevypustili jedinou minutu ze sedmi odehraných zápasů.

Děkujeme pořadatelům a především všem rodičům, kteří do Olomouce přijeli podpořit tým a zvláště děkujeme těm, kteří nám pomohli s logistikou ve vlaku !!! Další turnaj U 10 je v sobotu 8.10. kdy zajíždíme autobusem na Bystrc – ALE POZOR turnaj začíná ve 13,00 takže návrat domů bude za tmy !

Článek trenér U 10 Dalibor Čech ™- foto z týmu rodičů

Neděle 2.10. – U14 Sokol Mariánské Hory : RC Donau Wien 12 : 29

Ragbyová neděle.

Už v sobotu to vypadalo s počasím všelijak. Jaké však bylo naše překvapení ,když v neděli dopoledne vysvitlo Slunce vysušilo hřiště, ale tak akorát že bylo příjemně měkké. Všichni jsme očekávali příjezd našich soupeřů z Vídně, kteří nám vrátili naši návštěvu ve Vídni z června letošního roku. Hřiště a občerstvení jsme připravili kluci se rozcvičili a šli jsme na to. Bohužel Vídeň byla nad naše síly jak fyzicky rychlostně i ragbyově. Kluci bojovali, ale bohužel po většinu utkání tahali za kratší konec. Rozhodčí hlavní trenér mužů Rob Vann pískal s přehledem a tímto mu chceme poděkovat. Po zápase jsme zobli něco malého a rychlostí blesku se přesunuli na radnici v Mariánských Horách, kde nás čekal starosta pan Patrik Hujdus. Se starostou jsme si dali šálek čaje, vyměnili informace, předali dárky pro kapitány manažery a nejlepší hráče týmu. Poděkovali vyfotili rozloučili a šli zpátky na oběd ,který mezitím připravili rodiče všem velice chutnalo a steaky grilované klobásky se zeleninou krásně zaplnily naše bříška, poté jsme zkoukli zápas můžu a rozešli jsme se do svých domovů.

Za kategorii U 14 /15 to byla odveta za loňský rok kdy jsme navštívili Vídeň.

Trenéři Marek Viktor a Vlastík

Článek a foto : Marek Kubatý ™

Další články: