Výsledkový servis – mládež U8

Zpráva ze svazového turnaje kategorie U-8 ve Zlíně.

V sobotu 22.10 jsme ráno v sedm vyrazili autobusem na turnaj do Zlína.

V kategorii U-8 jsme díky nemoci a neomluvenek měli pouze přesně pět hráčů a tak jsme museli věřit, že nikomu nebude špatně nebo se nezraní. Už v autobuse nám toto přání začal nabourávat Tonda, kterému se udělalo špatně,ale jeho maminka ho naštěstí dala dohromady i přesto, že nevyužila nabídku vyléčit ho nabízeným calvadosem😁

Ale vážně. Turnaje se zúčastnil Tonda, Řehoř, Adam, Radim a Marek. Bylo vidět,že se kluci na poslední letošní venkovní turnaj těší a taky bylo chladno, takže se museli hýbat, aby neprochladli. A nutno dodat, že mužstvo prošlo základní skupinou jako nůž máslem.

Do turnaje jsme vlétli výhrou nad Bystrcem Black 9-1. Kluci všichni příkladně skládali,bojovali a my s Dášou na lajně jsme měli dobrý pocit.

Ve druhém zápase jsme narazili na nevyzpytatelný Zlín.proti našim klukům hráli kluci a holky soupeře i hlavu větší,ale naši hráči se nezalekli a soupeře odskládali, k ničemu nepustili a výsledkem byla výhra 8-1. V dalším zápase nás čekal Dragon Brno. Na minulém turnaji jsme po velkém boji zvítězili nad tímto soupeřem o bod a tak jsme čekali, jak to dopadne teď. A byla to opět paráda. Kluci neponechali nic náhodě,pokračovali ve stejném výkonu jako v předchozích zápasech a byla z toho výhra 9-0.

V posledním zápase skupiny kluci porazili béčko Olomouce a vyhráli 9-0.

Tento výsledek nás posunul do zápasu s prvním mužstvem ze druhé skupiny a tím pádem o boj o celkové první místo.

Ve finále jsme narazili na Bystrc Orange ( úplně stejně jako U 10). S tímto soupeřem jsme na turnajích třikrát za sebou vysoko prohráli a tak jsme se všichni těšili,že by to tentokrát mohlo být jinak. Zápas byl dlouho vyrovnaný, když jsme dvakrát dokázali vyrovnat,ale nakonec nás soupeř udolal a výsledkem byla porážka 2-5 ve velice hezkém zápase.

Kluci byli smutní, taky ukápla slzička a tak jsme je museli pochválit a poděkovat za výkon s tím, že druhé místo je krásné a že si ho vybojovali a zasloužili. Plusem turnaje bylo, že minimálně jeden bod si položili všichni hráči.a přesto, že musím pochválit všechny za bojovnost, skládání a spoustu přihrávek, nejlepším hráčem a tahounem byl Tonda,,Jojko,,Kašperlík.

Turnaje se opět zúčastnilo hodně rodičů, kteří nám pomohli s kluky v šatně i na hřišti a tímto jim chci poděkovat.

Jak jsme již avizovali, turnaj u nás doma se nekoná a taky je kvůli prázdninám zrušen čtvrteční trénink,ale to Vám v úterý na tréninku ještě připomenu.

Celkově to byl vydařený turnaj. Osmiletí byli stříbrní, desetiletí byli stříbrní když prohráli ve finále také s Bystrcem Orange a naší dvanáctiletí kluci co hráli za Havířov byli třetí.Takže celkově spokojenost trenérů Pavla a Dáši.

Článek Učeň Pavel®, foto rodiče hráčů.

Další články: